لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۵

وزیر اقتصاد آلمان در تهران: تعهدات آمریکا در لغو تحریم‌ها را یادآوری می کنم


وزیر اقتصاد آلمان می گوید از آمریکا خواهد خواست تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را کاهش دهد. زیگمار گابریل که با هواپیمایی همراه ۱۲۰ نفر از مدیران اقتصادی آلمان به ایران سفر کرده است، روز دوشنبه وعده داد تعهدات ایالات متحده برای کاهش تحریم‌های ایران را به واشنگتن یادآوری کند.

او روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه یک مجمع اقتصادی گفت آلمان می خواهد به آمریکا یادآوری کند که تحریم ها را به طور موثر بردارد.

در همین حال، شرکت زیمنس آلمان قراردادی برای به روز کردن شبکه حمل نقل ریلی ایران در روز دوشنبه امضا کرد. زیمنس گفته است که اجزاء ۵۰ لوکوموتیو برقی-دیزلی را به ایران می فرستد. ارزش این توافق توسط زیمنس اعلام نشده است اما بر اساس گزارش رویترز، طبق توافق های مشابه، ارزش آن می تواند زیر پانصد میلیون یورو باشد.

به گزارش رویترز، محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد ایران گفت ۱۰ توافق اقتصادی در جریان سفر دو روزه وزیر اقتصاد آلمان به ایران امضا می شود. گروه صنعتی SMS آلمان، احداث کننده کارخانه های فولاد سازی و شرکت میتسوبیشی آلمان برای مدرن کردن یک نیروگاه‌ گاز نیز با ایران توافق امضا کرده‌اند. به نوشته رویترز، بانک‌های مرکزی دو کشور نیز برای همکاری‌های فنی توافق کرده اند.

تحریم های باقی مانده آمریکا علیه ایران و نگرانی های سیاسی باعث شده است آلمان و ایران شاهد توسعه قابل توجه روابط اقتصادی دوجانبه نباشند. با این حال، توافق جامع هسته‌ای ایران با قدرت های جهانی توجه شرکت های زیادی را به سمت ایران جلب کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG