لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

آلمان با احضار سفیر ایران از جاسوسی سپاه از اسرائیل در خاک خود انتقاد کرد


دولت آلمان ضمن احضار سفیر ایران در برلین، از جاسوسی تهران از افراد و گروه‌هایی که ارتباط نزدیکی با اسرائیل دارند انتقاد کرده و اینگونه اقدامات را «نقض غیرقابل قبول» قوانین آلمان دانست.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه گزارش داد، احضار سفیر ایران پس از آن صورت گرفت که حکم ماه مارس دادگاه آلمان علیه یک شهروند پاکستانی به جرم جاسوسی برای سپاه پاسداران، به اجرا گذاشته شد.

حیدر سید مصطفی ۳۲ ساله به جرم جاسوسی از رئیس آلمانی-اسرائیلی یک مرکز فرهنگی و یک استاد فرانسوی-اسرائیلی دانشگاه برای نیروی قدس گناهکار شناخته و تقاضای او برای تجدیدنظر رد شده است.

به نوشته رویترز وزارت خارجه آلمان روز ۲۲ دسامبر سفیر ایران را برای ابلاغ نارضایتی شدید برلین از این اقدامات جمهوری اسلامی در آن کشور اروپایی احضار کرده بود، اما تاکنون رسانه‌ای نشده بود.

فیلیپ اکرمن سرپرست معاونت سیاسی وزارت خارجه آلمان در آن دیدار به نماینده دیپلماتیک جمهوری اسلامی گفته است که «چنین فعالیت‌هایی تحمل نخواهد شد و کاملا غیرقابل قبول است.»

خبر این ملاقات چند روز پیش از آن اعلام شد که وزیران خارجه آلمان، فرانسه، بریتانیا و ایران قرار است در بروکسل گرد هم آمده و درباره توافق جامع هسته‌ای و اعتراضات خیابانی اخیر در ایران گفت‌وگو کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG