لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

"حزب مخالف ورود مهاجران در انتخابات ایالتی آلمان بر حزب مرکل پیروز شد"


عکس آرشیوی از رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان
عکس آرشیوی از رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان

طی یک رای گیری ایالتی در آلمان در روز یکشنبه ۱۴ شهریور، یک حزب مخالف ورود مهاجران توانست حزب حامی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را در ایالتی که حوزه انتخابی او قلمداد می شود شکست داده و آن را به رده سوم، پس از حزب سوسیال دموکرات آلمان، نزول دهد. انتخابات فدرال آلمان یک سال دیگر برقرار خواهد شد.

بنا به نظرسنجی ها در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن حزب محافظه کار "آلترناتیو برای آلمان" که مخالف ورود پناهندگان به آلمان هست طرفداران بسیاری پیدا کرده است. نارضایتی ها در آلمان از آنگلا مرکل و سیاست های او که پذیرای پناهندگان است افزایش یافته است.

انتخابات روز یکشنبه یک سال پس از تصمیم خانم مرکل برای باز کردن مرزها به روی صدها هزار پناهنده صورت گرفت. رای دهندگان پیشتر در سه ایالت آلمان با رای دادن به حزب آلترناتیو به سیاست های مسیحی-دموکرات مرکل پشت کردند.

حزب آلترناتیو آلمان در سال ۲۰۱۳ تشکیل شده است .

با این حال احزاب دیگر آلمان اعلام کرده اند که وارد همکاری ائتلافی با این حزب نخواهند شد، به همین دلیل هنوز احتمال اینکه این حزب بتواند فرمانداری ایالتی را بدست بگیرد بسیار کم است.

بنا به نظرسنجی ها حزب آلترناتیو موفق به جلب نظر بسیاری شده است. بنا به یک نظرسنجی در روز یکشنبه، اگر در هفته آینده یک رای گیری سراسری فرضی در آلمان صورت گیرد، حزب آلترناتیو ۱۲ درصد آرا را بدست خواهد آورد و به سومین حزب اصلی آلمان ارتقا پیدا خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG