لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

دادستانی آلمان: مظنون عراقی بمبگذاری دورتموند عضو داعش است


اتوبوس تیم فوتبال بوروسیا دورتموند روز سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶، پیش از حرکت به شهر موناکو فرانسه، هدف سه انفجار قرار گرفت.
اتوبوس تیم فوتبال بوروسیا دورتموند روز سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶، پیش از حرکت به شهر موناکو فرانسه، هدف سه انفجار قرار گرفت.

دادستان‌های آلمان روز پنجشنبه اعلام کردند بر این باور هستند که مظنون ۲۶ ساله عراقی بازداشت شده پس از بمبگذاری اتوبوس متعلق به یک باشگاه فوتبال آن کشور، عضو گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بوده و رسما برای او حکم جلب صادر کرده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اتوبوس بازیکنان تیم بوروسیا دورتموند روز سه شنبه و پیش از حرکت به محل برگزاری مسابقه با تیم فرانسوی موناکو در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا هدف سه انفجار قرار گرفت و یک بازیکن آن باشگاه نیز در این حادثه مجروح شد.

بنا بر اعلام دادستانی فدرال آلمان، در حال حاضر مدرکی دال بر این که فرد بازداشت شده در انفجارهای دورتموند مشارکت داشته، در دست نیست. هویت مظنون «عبدالباسط الف.» معرفی شده که اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی از طریق ترکیه وارد آلمان شده است.

با این حال، به نوشته رویترز، وی باید در دادگاه حاضر شود و قاضی در نهایت باید در مورد تایید یا رد حکم جلب درخواستی دادستان‌های فدرال برای او تصمیم بگیرد. در صورت عدم تایید حکم جلب، مظنون نمی‌تواند بیش از ۲۴ ساعت در بازداشت پلیس باشد.

به دنبال این حمله، مسابقه دو باشگاه فوتبال دورتموند و موناکو با یک روز تاخیر و در روز چهارشنبه ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) در شهر موناکو فرانسه برگزار شد؛ که تیم آلمانی بازی را با نتیجه ۳ بر ۲ به حریف واگذار کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG