لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۷

دولت آلمان دستور بازبینی ۱۰۰ هزار پرونده پناهندگی را صادر کرد


گروهی از پناهجویان، که عمدتا از کشورهای خاور میانه می آیند، در انتظار عبور از مرز اتریش و ورود به آلمان هستند - ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۵
گروهی از پناهجویان، که عمدتا از کشورهای خاور میانه می آیند، در انتظار عبور از مرز اتریش و ورود به آلمان هستند - ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۵

وزیر کشور آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد دستور بازبینی پرونده‌های نزدیک به ۱۰۰ هزار متقاضی پناهندگی در آن کشور را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تصمیم پس از دستگیری یک سرباز آلمانی که قصد داشت خود را به عنوان یک پناهجوی سوری جا بزند، اتخاذ شده است.

رسانههای آلمان اواخر اردیبهشت از دستگیری یک جوان ۲۸ ساله آلمانی خبر دادند که قصد داشت با انگیزه‌های راستگرایانه افراطی دست به حمله تروریستی بزند.

تحقیقات پلیس نشان داد «فرانکو آ.» که گرایش‌های ضدخارجی دارد، اواخر سال ۲۰۱۵ با هویت جعلی و به عنوان یک پناهجوی سوری به آلمان پناهنده شده بود.

توماس مایزیره وزیر کشور آلمان روز چهارشنبه به خبرنگاران در برلین گفت، با بررسی حدود دو هزار پرونده تقاضای پناهندگی، تاکنون نشانه‌ای از مورد مشابه ندیدیم.

او اضافه کرد، با این حال در این بررسی‌ها به مشکلاتی برخوردیم که در نهایت دستور بازبینی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار پرونده را که قبلا به نتیجه رسیده‌ بودند، صادر کردم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG