لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۴

فرمانده آمریکایی: تحریم های ایران موفق نبوده اند


فرمانده بلندپایه نیروهای آمریکا در خاورمیانه می گوید برنامه های تحریم دولت اوباما علیه ایران، و تلاش های دیپلماتیک برای مانع شدن تهران از دستیابی به قابلیت های هسته ای، موفق نبوده اند.

ژنرال جیمز ماتیس که ریاست مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی را در خاورمیانه به عهده دارد، روز سه شنبه به کمیته اطلاعات سنای آمریکا گفت تهران از سابقه ای پر از انکار و فریب برخوردار است و هنوز به «غنی سازی اورانیوم خود خارج از هرگونه مقاصد صلح آمیز» ادامه می دهد.

فرمانده نظامی آمریکا در خاورمیانه در بخش دیگری از سخنان خود گفت گرچه این امکان هنوز وجود دارد که تحریم ها و سایر فشارها تهران را «بر سرعقل بیاورد»، اما وی شخصا بر این عقیده است که تهران از مذاکرات هسته ای خود برای وقت کشی استفاده می کند.

ارزیابی بی پرده و رک ژنرال ماتیس درحالی مطرح می شود که جامعه بین المللی همچنان نگران دلائل اصلی غنی سازی اورانیوم ایران است.

دولت اوباما همچنان امکان یک تقابل نظامی را برای جلوگیری ایران از دست یابی به سلاح هسته ای رد نکرده است و در پاسخ به پرسش سناتورها، ژنرال ماتیس گفت آمریکا توانایی این را دارد تا با استفاده از نیروی نظامی خود ایران را به زانو در آورد.
XS
SM
MD
LG