لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۳

هشدار گیتس درباره کاهش بودجه دفاعی بریتانیا


رابرت گیتس، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده هشدار داد کاهش بودجه دفاعی بریتانیا به معنای آن است که این کشور دیگر نمی تواند با ظرفیت کامل در زمینه های دفاعی با ایالات متحده مشارکت داشته باشد.

بریتانیا پس از ایالات متحده، چین و روسیه، بیشترین هزینه را به بودجه های دفاعی اختصاص می دهد و در جهان در رتبه چهارم قرار دارد. بریتانیا طی دهه آینده تعداد ٢٠ هزار سرباز ارتش کشور را کم می کند و نیروی دریای کشور ٦ هزار پرسنل کمتر خواهد داشت و نیروهای هوایی نیز ٥ هزار تن از کارمندان خود را از کار برکنار می کنند.

آقای گیتس که در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و باراک اوباما وزیر دفاع ایالات متحده بود، گفته است کسری بودجه دفاعی بریتانیا توانایی این کشور را برای مشارکت کامل با ایالات متحده محدود خواهد کرد.

آقای گیتس به رادیو «بی بی سی» گفته است «با توجه به کاهش قابل توجه بودجه دفاعی بریتانیا دریافتیم که توانایی های کامل و توانایی برای مشارکت کاملی که در گذشته داشتیم، امکان پذیر نخواهد بود».

ژنرال های ارتش بریتانیا نیز به کاهش بودجه دفاعی کشور هشدار داده و گفته اند این اقدام نیروهای مسلح را کاهش می دهد و توانایی بریتانیا برای مشارکت در جنگ را محدود خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG