لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۶

شرکت گاز به مردم: در خانه لباس گرم بپوشید


قطعی احتمالی گاز خانه‌ها در زمستان
قطعی احتمالی گاز خانه‌ها در زمستان

با در پیش بودن روزهای سرد و احتمال قطعی گاز در بخش خانگی، رئیس مرکز کنترل گاز ایران از مردم خواست برای صرفه‌جویی در مصرف گاز در خانه لباس گرم بپوشند.

غلامرضا کوشکی اعلام کرده که در روز جمعه هشتم دی‌ ماه ۶۵ درصد از تولید گاز در بخش خانگی مصرف شده است و در زمستان به ۸۰ تا ۸۵ درصد هم خواهد رسید.

احتمال قطع گاز در بخش خانگی در حالی است که وب‌سایت «اکو ایران» در گزارشی که ۲۱ آذر ماه منتشر کرد به این موضوع پرداخته و نوشته بود که بحث قطع گاز صنایع و محدودیت‌های مصرف گاز برای شرکت‌ها بورسی در سامانه کدال آغاز شده است.

برهمین اساس اعلام شده بود که روز دوشنبه ۲۰ آذر ماه، شرکت پتروشیمی زاگرس و شرکت کود شیمیایی اوره لردگان از محدودیت‌های گازی خود خبر دادند.

در همین راستا شرکت کود شیمیایی اوره لردگان اعلام کرده که با حدود ۷۰ درصد از ظرفیت خود از روز ۲۰ آذر ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد و پتروشیمی زاگرس نیز از توقف واحد دوم تولیدی خود خبر داده بود.

در همین راستا یک عضو اتاق بازرگانی یکشنبه نوزدهم آذر ماه با اشاره به این نکته که ۸۰ درصد صنایع در ایران گازی هستند؛ گفته بود که «اگر ناترازی گاز امسال هم به ما برسد، این صنایع دچار تعطیلی می‌شوند.»

حمیدرضا صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی علت عمده ناترازی را عدم سرمایه گذاری در این بخش اعلام کرده بود.

سال گذشته نیز گازرسانی در بخش خانگی در صنایع با قطعی‌های مکرر همراه بود و ضمن بروز مشکل برای مردم، میلیاردها دلار خسارت به صنایع کشور وارد کرد.

XS
SM
MD
LG