لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۱

«گانگنام استایل» پربیننده ترین ویدئو در یوتیوب


گانگنام، نام یک محله گران قیمت در سئول است و سای در موزیک ویدئوی گانگنام استایل، نگاهی انتقادی به سبک زندگی مصرف گرایانه ساکنان گانگنام دارد.

موزیک- ویدئو «گانگنام استایل» از ستاره موسیقی رپ اهل کره جنوبی اکنون در صدر پربیننده ترین ویدئوی های شبکه یوتیوب قرار گرفته است و تا زمان نوشتن این گزارش بیش از ۸۱۶ میلیون بار تماشا شده است. به این ترتیب ویدئو گانگنام استایل، از ویدئو ترانه «بیبی» از جاستین بیبر سبقت گرفته است.

این تازه ترین دستاورد در رشته موفقیت های «سای»، رپر ۳۴ ساله کره ای، است که در سال ۲۰۱۲ به یک ستاره جهانی تبدیل شد.

ویدئو سای بارها در گوشه و کنار جهان بازخوانی و اجرا شد و رسانه ها در موردش نوشتند. او بیش از هر خواننده کره ای در سطح بین المللی به موفقیت و شهرت رسیده است.

یوتیوب، در بلاگ خود نوشته است که میزان تماشای ویدئوی گانگنام استایل، روز شنبه ۲۴ نوامبر، از حد نصاب رکوردهای پیشین عبور کرد و به رقم ۸۰۵ میلیون بار رسید. این رکورد قبلا متعلق به ویدئو «بیبی» جاستین بیبر بود که ۸۰۳ میلیون بار در یوتیوب تماشا شده بود.

گانگنام استایل، برای اولین بار در ماه ژوئیه روی یوتیوب قرار گرفت و تنها یک ماه طول کشید تا نظر مخاطبان بین المللی را به خود جلب کند.

وبلاگ یوتیوب نوشته است: «این یک رکورد جهانی عظیم و بی سابقه است.»

گانگنام، نام یک محله گران قیمت در سئول است و سای در موزیک ویدئو گانگنام استایل، نگاهی انتقادی به سبک زندگی مصرف گرایانه ساکنان محله گانگنام دارد.

رقص ابداعی سای نیز معروفیت جهانی یافته است. او در این ویدئو یک اسب خیالی را می راند. سای، که نام واقعی اش پارک-جای سانگ است، از یک خانواده ثروتمند است و پدرش مدیر یک شرکت بزرگ کره جنوبی است. والدین سای او را به یک مدرسه بازرگانی در آمریکا فرستاندند اما او اعتراف می کند که با پول تحصیلش ابزار آلات موسیقی می خرید. او بعدا در کالج برکلی در بوستون موسیقی خواند و با آلبومی که در سال ۲۰۰۱ منتشر کرد، در کره جنوبی معروف شد.

علاوه بر یوتیوب، گانگنام استایل یکی از قطعات پرفروش موسیقی نیز به شمار می رود. این ترانه در اواخر سپتامبر، در صدر جدول پرفروش های موسیقی پاپ بریتانیا و شماری دیگر از کشورها بود.

مت فیورنتینو، سخنگوی شرکت آنلاین ویدئویی «ویزیبل مژرز» می گوید رقص معروف سای در ویدئو یکی از عوامل موفقیت آن است: «بدون رقص فکر نمی کنم به چنین موفقیتی می رسید. مسئله دیگر این است که سای حس طنز مخصوصی دارد که در ویدئو خودش را نشان می دهد. او خودش را زیادی جدی نمی گیرد.»

XS
SM
MD
LG