لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

گانگنام استایل


«سای» جهان را مبهوت خود کرده. این خواننده، آهنگساز، رپر، رقصنده و تهیه کننده موسیقی اهل کره جنوبی است و شهرت جهانی اش را مدیون موزیک-ویدئوی «گانگنام استایل» است.

ترانه ای پر حرارت و پرتحرک که سای در آن از زندگی ساکنان محله لوکس گانگنام در سئول می گوید. ویدئوی ترانه تاکنون در وبسایت یوتیوب نزدیک به ۵۸۱ میلیون بار دیده شده و بیش از ۴ و نیم میلیون بار «لایک» شده است.

چند خواننده پاپ شاخص هم درباره او توئیت کردند. سای به برنامه ها و شوهای پرطرفدار تلویزیونی در آمریکا راه یافت و به این ترتیب ترانه و رقص «اسبی» اش در موزیک-ویدئو به بزرگترین کالای صادراتی کره جنوبی تبدیل شد.

رمز موفقیت گانگنام استایل، با شعر کره ای و غیرقابل فهم برای اغلب مردم جهان ریتم آهنگ و رقص ساده و تقلیدپذیری است که در آن به نمایش گذاشته می شود. کافی است دست ها را روی هم قرار داد و حرکتی مشابه سوارکاری به آنها داد. گانگنام استایل آنقدر محبوب شده که بسیاری از افراد و گروه های مختلف در جهان را به بازخوانی آن واداشته. لباس سای در ویدئو نیز یکی از لباس های محبوب جشن های هالووین امسال در آمریکا است که در بارها و کلاب ها با موسیقی او می رقصند.

آی وی-وی هنرمند دگراندیش چینی رسما ویدئو را همراه با گروهش بازخوانی کرد. این هنرمند ۵۵ ساله و همکارانش ویدئو را در استودیوی او در پکن ضبط کرده اند و در آن سعی می کنند مانند سای برقصند.


سه شنبه گذشته بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد با سای، خواننده کره ای ملاقات کرد. در این دیدار دوستانه، سای سعی کرد رقص مخصوصش را به بان کی مون یاد بدهد.

XS
SM
MD
LG