لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

وزیر اقتصاد فرانسه: شرکت های بزرگ آمریکایی مالیاتشان به اروپا را بپردازند


رونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه، ایستاده در وسط
رونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه، ایستاده در وسط

وزیر اقتصاد فرانسه می گوید زمان آن فرا رسیده که شرکت های بزرگ آمریکایی سهم خود در مالیات را به اتحادیه اروپا پرداخت کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه روز یکشنبه ۱۸ تیر ماه گفت زمان آن فرا رسیده که اتحادیه اروپا شرکت های بزرگ و چند ملیتی آمریکایی مانند آمازون، فیسبوک، و گوگل را مجبور به پرداخت سهمشان از مالیات کنند.

رونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه روز یکشنبه در کنفرانسی در شهر اکس-آن-پرووانس با حضور مدیران اجرایی فرانسوی و بین المللی گفت «از آنجا که باید با آقای پوتین، ترامپ و یا اردوغان کار کنیم، زمان آنست که اروپا خود را جمع‌و‌جور کرده و از منافعش دفاع کند، و شرکت هایی چون گوگل، آمازون، و فیسبوک، را به پرداخت سهم مالیاتی‌شان مجبور کند.»

بنا به رویترز، کمیسیون اروپا اخیرا به شرکت های آمریکایی از قبیل اپل و استارباکس دستور داده بود تا مالیاتی را که به کشورهای اتحادیه اروپا بدهکارند بپردازند، دستوری که از سوی این شرکت های بزرگ به چالش کشیده شده است.

این در حالی است که ژان-کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا پیشتر گفته بود در صورتیکه آمریکا بر فولاد تعرفه ناعادلانه اعمال کند، اتحادیه اروپا واکنشی متناسب به آن نشان خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG