لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۲

انفجار قوی در پاریس سه کشته و ۴۷ زخمی به جای گذاشت


یک انفجار قوی در یک نانوایی در مرکز پاریس که ظاهرا به دلیل نشت گاز صورت گرفت، موجب مرگ دو آتش نشان و یک زن اسپانیایی تبار، و زخمی شدن دهها نفر شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این انفجار که شنبه ۲۲ دی رخ داد، شیشه‌های بسیاری از ساختمان‌ها را خرد کرد و بخشی از خیابانی که مغازه نانوایی در آن قرار داشت را ویران کرد.

شاهدان صدای انفجار را کر کننده توصیف کردند. آتش نشانان در پی این حادثه زخمی‌ها را از میان شیشه‌های خرد شده بیرون کشیدند و ساکنان و گردشگران را از میان موج دود و آتش نجات دادند.

وزیر کشور فرانسه با اعلام اینکه علاوه بر دو آتش نشان، یک زن گردشگر اسپانیایی نیز جان باخته است، گفت که ۴۷ نفر نیز زخمی شده‌اند که حال ۱۰ نفر از آنان وخیم است.

رمی هیتز، دادستان پاریس علت انفجار را نشت اتفاقی گاز اعلام کرد و گفت که آتش نشانان برای بررسی دلیل نشت گاز به محل رفته بودند که انفجار ساعت ۹ صبح رخ داد.

حملات تروریستی پیشین در پاریس این گمان را در میان برخی شهروندان بوجود آورده که این انفجار نیز یک حمله تروریستی بوده است اما مقام های فرانسوی اطمینان دادند که حمله تروریستی در میان نیست.

این انفجار در حالی رخ داد که پاریس به خاطر برنامه تظاهرات جلیقه زردها تحت تدابیر امنیتی سنگین بود.

ساعاتی پس از این انفجار، هزاران نفر از جلیقه زردها راهپیمایی خود را در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه آغاز کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG