لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

کشف انبار سلاح در خانه مهاجم شانزه لیزه؛ متهم مجوز خرید اسلحه داشت


مقام‌ها و برخی منابع فرانسوی می‌گویند مردی که روز دوشنبه با یک خودروی حامل مواد منفجره به یک ون پلیس در شهر پاریس کوبید، با وجود آن که در فهرست افراد تحت نظر قرار داشت، مجوز حمل اسلحه داشته و مقادیری سلاح در خانه انبار کرده بود.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه در گزارشی به نقل از یک منبع قضایی نوشت، افرادی که در مورد حمله روز گذشته تحقیق می‌کنند انباری از سلاح‌ها و تجهیزات مختلف را در خانه مهاجم ۳۱ ساله‌ای که روز گذشته خود در جریان حمله کشته شد، پیدا کردند.

این مرد جوان، که ساکن حومه پاریس بوده و هویت او هنوز فاش نشده، دیروز خودرو خود را به یک خودرو ون پلیس در خیابان شانزه لیزه کوبید و جان خود را از دست داد؛ اما به هیچکدام از سرنشینان خودرو پلیس و عابران در محل حادثه، آسیبی وارد نشد.

نیروهای امنیتی در خودرو مهاجم یک تفنگ، دو قبضه سلاح کمری، مقادیری مهمات و دو کپسول بزرگ گاز کشف کردند. به گفته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه وی پیش از قرار گرفتن در فهرست افراد تحت نظر، مجوز مالکیت سلاح را کسب کرده بود.

انگیزه مهاجم هنوز مشخص نیست و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه از دستگیری چهار نفر از اعضای خانواده و بستگان مهاجم خبر داد و گفت پدر و برادر او نیز در میان بازداشت شدگان هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG