لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

مراسم یادبود قربانیان حمله تروریستی «نیس» در فرانسه برگزار شد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

مراسم یادبود قربانیان حمله تروریستی عوامل داعش در شهر نیس فرانسه، که در اثر آن ۸۶ نفر جان خود را از دست دادند، روز شنبه با حضور فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه برگزار شد.

این مراسم بر فراز تپه ای مشرف به محل وقوع حادثه و با حضور خانواده های قربانیان و مجروحان این حادثه، مقام های مذهبی، و مقام ارشد سیاسی فرانسه برگزار شد. طی این مراسم اسامی ۸۶ قربانی اعلام شده و به یابود هر کدام یک گل رز سفید در میدانی در مرکز محل برگزاری مراسم قرار داده شد.

فرانسوا اولاند در سخنان خود در این مراسم گفت «آنچه در روز چهاردهم ژوئیه هدف قرار گرفت وحدت ملی بود. این هدف اصلی تروریست هاست. برخی را هدف قرار می دهند تا دیگران را بترسانند، خشونت به راه می اندازند تا تفرقه ایجاد کنند، ارعاب ایجاد می کنند تا بدنامی و بی اعتمادی را ترویج دهند.» اولاند افزود «این پروژه مخوف شکست خواهد خورد. در نهایت، وحدت، آزادی، و انسانیت پیروز خواهند شد.»

در حمله تروریستی ۲۴ تیر ماه گذشته در شهر نیس، ۱۵ کودک و نوجوان کشته شدند، که جوانترین آنها ۲ سال و مسن ترین آنها ۹۲ سال داشتند و فرانسوا اولاند در مراسم روز شنبه یاد آنها را گرامی داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG