لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

فرانسه خواهان بازگشت نفت تحریم‌شده ایران به بازار شد


امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه
امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه

یک مقام ریاست جمهوری فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که این کشور خواهان بازگشت نفت تحریم‌شده ایران و ونزوئلا به بازارهای نفت است تا از فشاری که ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین در عرضه انرژی رخ داده و باعث افزایش قیمت‌ها شده است، کاسته شود.

فرانسه همچنین می‌خواهد یک ساز و کار برای تعیین سقف قیمت نفت ایجاد شود. به گزارش رویترز، فرانسه می‌خواهد چنین ساز و کاری صرفا محدود به نفت تولید شده روسیه نباشد و تا حد امکان گسترده باشد.

پیشتر گزارش شده بود که گروه هفت به دنبال تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه به عنوان بخشی از برنامه افزایش تحریم‌ها علیه مسکو است.

به گزارش رویترز، این مقام فرانسوی همچنین گفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، صبح روز دوشنبه به رهبران «گروه ۷» که متشکل از هفت دموکراسی ثروتمند جهان است، گفت که شرایط برای مذاکره با روسیه مناسب نیست و او می‌خواهد قبل از شروع هر گونه مذاکره در موضع قدرت باشد.

سران گروه هفت روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای در نشست خود در آلمان، ضمن تعهد به ایستادن در کنار اوکراین «تا هر زمان که طول بکشد»، وعده دادند با وضع تحریم‌های بیشتر فشار بر نظام مالی روسیه را افزایش دهند.

XS
SM
MD
LG