لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

بازدید رهبران فرانسه، آلمان و اسپانیا از محل سقوط هواپیمای آلمانی


در حالی که عملیات جستجو برای یافتن اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری آلمانی در جنوب فرانسه، روز چهارشنبه نیز ادامه یافت، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه همراه با صدر اعظم آلمان و نخست وزیر اسپانیا از محله حادثه دیدن کردند.

پرواز شماره ۹۵۲۵ خطوط هوایی جرمن وینگز که از شهر بارسلونای اسپانیا عازم دوسلدورف آلمان بود، صبح روز سه‌ شنبه در کوه‌های آلپ در جنوب فرانسه سقوط کرد و تمامی ۱۵۰ سرنشین آن، از جمله دو خبرنگار ورزشی ایرانی، کشته شدند.

این هواپیما علاوه بر ۶ خدمه پرواز، ۱۴۴ مسافر داشت که بیشتر آنها شهروند اسپانیا و آلمان بودند؛ از جمله ۱۶ دانش آموز آلمانی.

یکی از جعبه‌های سیاه این هواپیمای ایرباس آ۳۲۰ روز گذشته پیدا شد و کارشناسان در حال بازیابی اطلاعات آن هستند. روز چهارشنبه اعلام شد که کارشناسان موفق به بازیابی فایل صوتی مکالمات ضبط شده در آن شدند.

با این حال هنوز علت سقوط هواپیما مشخص نشده است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه که روز چهارشنبه همراه با رهبران آلمان و اسپانیا به محل سقوط هواپیما رفته بود، اعلام کرد که پوسته محافظ جعبه سیاه دیگر هواپیما نیز پیدا شده است، اما هنوز از خود جعبه سیاه اثری نیست.

آقای اولاند خطاب به آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و ماریانو روخوی نخست وزیر اسپانیا که برای ادای احترام به قربانیان سقوط هواپیما به محل حادثه در کوه‌های آلپ رفته‌اند، خطاب به آنها گفت «فرانسه با شما است.»

با توجه این که قطعات هواپیما در منطقه گسترده‌ای پراکنده شده و نیز به دلیل کوهستانی بودن منطقه، عملیات شناسایی و جستجو برای یافتن پیکر قربانیان حادثه با کندی صورت می‌گیرد.

شرکت آلمانی جرمن‌وینگز از زیرمجموعه‌های شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا است که بلیت‌های ارزان قیمت به مشتریان ارائه می‌دهد. بنابر اعلام لوفت هانزا، این هواپیما حدود دو ماه پیش بطور کامل مورد بازرسی فنی قرار گرفته بود و خلبان نیز حدود ۱۰ سال سابقه کار داشته است.

مقامات سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه گفته‌اند که قبل از قطع ارتباط رادیویی، خلبان هواپیما پیامی حاکی از وقوع وضعیت اضطراری مخابره نکرد و از این رور هنوز معلوم نیست در زمان سقوط، چه اتفاقی افتاده داده است.

XS
SM
MD
LG