لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

فرانسه در حال مذاکره با ایران برای آزادی بازرگان بازداشت شده در جزیره کیش است


این فرانسوی در جزیره کیش دستگیر شد.
این فرانسوی در جزیره کیش دستگیر شد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزیر خارجه فرانسه می گوید کشورش برای بهبود شرایط یک زن فرانسوی که ماه اکتبر در جزیره کیش، ظاهرا بر سر امضای یک قرارداد غیرقانونی سنگ های معدنی، بازداشت شده بود، با تهران در تماس است.

نلی ارین کمبرول، تاجر ۵۹ ساله اهل «مارتینیک»، در جریان کارهای صادرات و واردات در کیش بوده است و خبر دستگیری اش تا کنون علنی نشده بود.

«ژان ایو لو دریان» به قانونگذاران فرانسوی گفت: «او به جزیره کیش رفت که از دوبی فاصله چندانی ندارد و خاک ایران محسوب می شود و بر مبنای امضای یک قرارداد غیرقانونی و اقدام به سفر غیرمجاز بازداشت شده و از ۲۱ اکتبر ۲۰۱۸ در زندان بوده است.»

خبر بازداشت ارین کمبرول ابتدا در رسانه های محلی مارتینیک و پس از اظهارات دوست او مبنی بر بازداشت خانم کمبرول به اتهام خرید غیرقانونی طلا منتشر شد. به گفته این دوست، مقام های ایران برای آزادی او ۴۰ هزار یورو تعیین کرده اند.

لو دریان از ارائه جزئیات بیشتر در باره این پرونده خودداری کرد: «خدمات کنسولی توانسته چند بار به ملاقات او برود و بسیار نگران وضعیت اش هستند. ما با خانواده او و مقام های ایران در تماس هستیم تا ضمن در نظر گرفتن روند رسیدگی های حقوقی شرایط او بهبود یابد.»

فرانسه پس از توطئه نیروهای اطلاعاتی ایران برای بمبگذاری در حومه پاریس، معرفی سفیر جدید آن کشور در ایران را به تعلیق درآورد و به سفیر انتخابی ایران برای فرانسه پاسخی نداده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG