لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

سناتور پیشین کارولینای جنوبی با سابقه ۳۸ سال خدمت، در ۹۷ سالگی درگذشت


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «ارنست فریتز هالینگز» دموکرات مو نقره ای که ایالت کارولینای جنوبی را در مقام فرماندار در پایان دادن به تبعیض نژادی، در اواخر دهه پنجاه و آغاز دهه شصت میلادی، هدایت کرد، و شش دوره در سنای ایالات متحده به خدمت پرداخت، در سن ۹۷ سالگی درگذشت.

اندی برک، سخنگوی خانواده که در دوره فعالیت هالینگز در سنا سخنگوی او بود از مرگ این سیاستمدار باسابقه در خانه اش در «آيل پالمز» در ساعات اولیه شنبه خبر داد.

هالینگز که سابقه پر فراز و نشیب اش شامل تلاش ناموفق برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۱۹۸۴ بود، در سال ۲۰۰۵ از سنا بازنشسته شد.

او ۳۸ سال و دو ماه خدمت کرد و از این منظر یکی از هشت سناتور آمریکایی با طولانی ترین دوره فعالیت در سنا در تاریخ ایالات متحده است.

ارنست فردریک هالینگز در اول ژانویه ۱۹۲۲ در چارلستون در کارولینای جنوبی به دنیا آمد. او در سال ۱۹۴۲ از کالج نظامی ایالتی سیتادل فارغ التحصیل شد و بلافاصله به نیروی زمینی پیوست و در جنگ جهانی دوم شرکت کرد. پس از بازگشت به محل زندگی اش از دانشگاه کارولینای جنوبی در سال ۱۹۴۷ مدرک حقوق گرفت. در ۲۶ سالگی وارد مجلس ایالتی شد. شش سال بعد به مقام معاون فرماندار و در ۳۶ سالگی به فرمانداری کارولینای جنوبی رسید.

هالینگز در آخرین سخنرانی اش در سنا در سال ۲۰۰۴ از سایه سنگین پول در سیاست آمریکا انتقاد کرده بود.

XS
SM
MD
LG