لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

فرماندار فلوریدا از باراک اوباما خواست در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کند


ماموران امنیتی که تیراندازی در کلوب پالس را بررسی می کنند.
ماموران امنیتی که تیراندازی در کلوب پالس را بررسی می کنند.

در پی حمله مرگبار در کلوب شبانه همجنسگرایان شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا، فرماندار این ایالت از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا خواست وضعیت اضطراری در این ایالت اعلام کند.

در همین حال مقامات تعداد قربانیان کشته شده در کشتار دسته جمعی اورلاندو را ۴۹ نفر اعلام کردند. آمار پیشین که تعداد کشته ها را ۵۰ نفر اعلام می کرد، شامل عمر صدیقی متین، فرد مهاجم نیز می شد.

پلیس فدرال آمریکا ، اف بی آی از شناسایی هویت ۴۸ تن از ۴۹ قربانیان این کشتار خبر داده است.

یکشنبه پانزدهمین باری بود که باراک اوباما در طول ریاست جمهوری اش، مردم آمریکا را پس از حمله ای مرگبار خطاب قرار داد. او حمله یکشنبه صبح در فلوریدا را حمله ای علیه همه مردم آمریکا خواند و گفت "این حمله یاد آوری هشیارانه ایست که حمله به هر آمریکایی، صرف نظر از نژاد، قومیت، و گرایشات جنسی، حمله به همه ما است. حمله به ارزش های بنیادین برابری و کرامت انسانی است که معرف کشور ما است."

آقای اوباما گفت محل این کشتار صرفاً کلوپی شبانه نبود بلکه مکانی بود برای ایجاد همبستگی و آگاهی بخشی نسبت به حقوق مدنی همه آنهایی که گرایشات جنسی مختلف دارند.

رئیس انجمن اسلامی فلوریدای مرکزی نیز ضمن تاکید بر لزوم روش شدن حقایق خواستار خویشتنداری و همبستگی شد: "ما باید در انتظار اطلاعات و حقایق بمانیم و همکاری کنیم تا حقیقت روشن شود و جامعه مان را تقویت کنیم."

کشتار در کلوب "پالس" در فلوریدا در ماه ژوئن رخ داد، ماهی که همجنس گرایان و همه آن هایی که گرایشات جنسی مختلف دارند در سراسر جهان جشن می گیرند و این ماه را ماه افتخار برای خود می دانند.

XS
SM
MD
LG