لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

ادامه بحران سیل در خوزستان؛ مردم اهواز به خاطر نرسیدن کمک به سیل زدگان اعتراض کردند


سیل اهواز- آرشیو
سیل اهواز- آرشیو

نارضایتی شدید مردم اهواز به علت نرسیدن کمک به سیل‌زدگان، باعث شده است که گروهی از مردم این منطقه دست به اعتراض بزنند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز پنجشنبه ۲۲ فروردین گروهی از مردم سیل‌زده منطقه گلدشت اهواز در اعتراض به عدم کمک رسانی برای مهار سیلاب، جاده اهواز-خرمشهر را در این منطقه مسدود کردند.

با ادامه بحران سیل در ایران و تخلیه بعضی روستاها و مناطق شهری، علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفته است که اوضاع در استان خوزستان «نگران کننده» است.

روز چهارشنبه نیز گزارش شاهدان عینی که به صدای آمریکا رسیده، نشان می دهد با شکسته شدن سیل‌بند و انحراف آب کرخه از کانال سلمان در ورودی شهر اهواز، این منطقه به زیر آب رفته و در حال حاضر ماشین‌آلات سنگین با خاک‌برداری و انتقال سیل‌بندها در تلاش برای جلوگیری از پیشروی آب به سمت مناطق شهری از جمله کیانشهر و زردشت هستند.

مقامات ایالات متحده بارها نسبت به سوء مدیریت منابع طبیعی ایران و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته، ضمن اعلام حمایت از مردم ایران، گفته بود «بحران‌های مالی و زیست محیطی را در ایران شاهد هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می‌دزدد.»

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم با اشاره به این‌که پس از انقلاب در ایران ۶۰۰ سد «بدون هیچگونه ارزیابی محیط زیستی» ساخته شده، اعلام کرد رژیم جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته منابع آبی کشور را با سوءمدیریت نابود کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG