لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

سیل در پاکستان جان ۵۵۰ نفر را گرفت


سیل در پاکستان
سیل در پاکستان

اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان اعلام کرد که سیل‌های ناگهانی ناشی از بارش باران‌های موسمی شدید باعث کشته شدن دست کم ۵۴۹ نفر در آن کشور شده است. مناطق دورافتاده در ایالت فقیر بلوچستان در جنوب غربی پاکستان بیشترین آسیب را دیده‌اند.

سازمان‌های دولتی و نیروهای نظامی در مناطق سیل‌زده اردوگاه‌های امدادی برپا کرده‌اند و برای کمک به جابجایی خانواده‌ها و تهیه غذا و دارو تلاش می‌کنند.

اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان روز جمعه همچنین اعلام کرد که این سیلاب‌ها علاوه بر به جا گذاشتن تلفات جانی، به بیش از ۴۶ هزار خانه آسیب رسانده است.

سیل در پاکستان
سیل در پاکستان

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان، در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده گفت که دولتش «تمام تلاش خود را برای امدادرسانی و توان‌بخشی گسترده به قربانیان سیل» انجام خواهد داد.

این در حالی است که دولت ایالت بلوچستان پاکستان می‌گوید که به بودجه بیشتری نیاز دارد و از سازمان‌های بین‌المللی درخواست کمک کرده است.

همه شهرستان‌های آسیب‌دیده از سیل با کمبود مواد غذایی مواجه هستند و ارتباط برخی از آنها نیز به دلیل تخریب بیش از ۷۰۰ کیلومتر از جاده‌های مواصلاتی با بقیه نقاط این ایالت قطع شده است.

بنا بر اعلام اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان، میانگین بارندگی در ماه گذشته بیش از این میزان در ۳۰ سال گذشته بود و ایالت بلوچستان، که هم مرز ایران و افغانستان است، نیز ۳۰۵ درصد بیشتر از میانگین سالانه بارندگی داشته است.

XS
SM
MD
LG