لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۶

روزانه ۵ کارگر ایرانی حین انجام کار کشته می شوند


خبرگزاری ایلنا گزارش می دهد که از عصر یکشنبه ۱۰ دی تا عصر دوشنبه به وقت ایران، با استناد به اخبار رسانه ها در جریان سه رویداد مختلف در سطح کشور، پنج کارگر در محل کار خود جان باخته اند.

این خبرگزاری می گوید شامگاه یک شنبه انفجار کپسول صنعتی در کارخانه سیمان شاهرود دو کارگر و یک پیمانکار را کشت. یک کارگر شهرداری درد آزادراه آزادگان تهران بر اثر تصادف با خودرو کشته شد. گفته می شود چهار کارگر دیگر شهرداری نیز که در حاشیه جاده مشغول به کار بودند به شدت مصدوم شده اند. همچنین صبح یکشنبه کارگر جوانی با سقوط در چاهک آسانسور در کرج جان باخت.

ایلنا می گوید شامگاه یکشنبه یک تریلی حامل مواد آتشزا و انفجاری در جاده مخصوص تهران-کرج آتش گرفت که با حضور به موقع آتش نشانی، از وقوع فاجعه جلوگیری شد.

حوادث مرتبط با کار، در حالی هر روزه جان کارگران را در ایران می گیرد که دو هفته پیش خبر انفجار در معدن زغال سنگ در طبس جان هشت معدنچی را گرفت.

خبرگزاری کار ایران به نقل از سازمان پزشکی قانونی می گوید که در هفت ماه نخست سال ۱۳۹۱ ، هزار و ۱۰۱ نفر در جریان حوادث کار جان باخته اند. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۲ درصدی داشته است.

بر اساس رتبه بندی پزشکی قانونی سقوط از بلندی، اصابت اجسام سخت، برق گرفتگی و سوختگی و کمبود اکسیژن به ترتیب رتبه های اول تا پنجم مرگ آورترین حوادث حین کار را تشکیل می دهند.

خبرگزاری ایلنا با استناد به آمار منتشر شده از سوی پزشکی قانونی می گوید که به طور متوسط روزانه پنج کارگر جان خود را حین کار از دست می دهند.
XS
SM
MD
LG