لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۹

هشت معدنچی در انفجار مرگبار معدنی در طبس کشته شدند


ریزش یک معدن زغال سنگ در طبس تا ظهر سه شنبه، ۲۸ آذر، به مرگ حداقل چهار نفر منجر شد و برخی مقام ها از احتمال مرگ چهار معدنچی دیگری خبر دادند که گفته شد در بخشی از معدن محبوس شده بودند.

ایلنا، خبرگزاری کار ایران، گزارش داده است که پزشکی قانونی یزد با استناد به ابعاد حادثه مرگ کارگران محبوس شده را تأیید کرده است.

صبح سه شنبه، معدن زغال سنگ «یال شمالی طبس» ریزش کرد و هشت معدنچی از ۴۰ معدنچی فعال در آن محبوس شدند.

خبرگزاری مهر پیشتر با انتقاد از روند اطلاع رسانی مسولان محلی نوشت سهامداران معدن هنوز آمار اعلام شده فوتی ها را تکذیب می کنند و ارائه این آمار را به پایان زمان امداد و نجات موکول می کنند.

رئیس اداره «نظارت بر معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت» و فرماندار طبس، رئیس شبکه «بهداشت و درمان طبس»، دو مقامی هستند که در گفتگو با خبرگزاری های مهر و ایلنا، مرگ حداقل چهار نفر از کارگران معدن طبس را تایید کردند.

جواد سهیلی رئیس شبکه بهداشت و درمان طبس به خبرگزاری مهر گفت با ریزش معدن زغال سنگ طبس، کشته شدن چهار نفری که در ابتدای دهانه تونل حضور داشته اند قطعی است و احتمال کشته شدن تمام معدنچیان نیز وجود دارد.

پیشتر، خبرگزاری مهر با انتشار تصاویری از کارگران این معدن نوشته بود: «کارگران معدن زغال سنگ طبس در عمق ۳۰۰ متری زمین و در دو شیفت کاری ۶ ساعته در روز کار می کنند، این کارگران با قرارداد پیمانکاری، ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان که حداقل حقوق تامین اجتماعی است، حقوق دریافت می کنند.»
XS
SM
MD
LG