لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۷

اولین سلفی پسران جان لنون و پل مکارتنی بنیانگذاران گروه بیتل‌ها


سلفی فرزندان جان لنون و پال مککارتنی: پسر کو ندارد نشان از پدر...
سلفی فرزندان جان لنون و پال مککارتنی: پسر کو ندارد نشان از پدر...

انتشار یک عکس سلفی از فرزندان دو بنیانگذار گروه بیتلز یا بیتلها (به انگلیسی: The Beatles) در میان صدها میلیون هوادار این گروه که چندین نسل از پدربزرگ‌ها تا نوه‌های آنها را در بر می‌گیرد، شور و شوق تازه‌ای برانگیخت.

عکس سلفی‌ که «شان اونو لنون» تنها فرزند «جان لنون» عضو فقید و همسر ژاپنی‌اش «یوکو اونو» با «جیمز مک‌کارتنی» پسر پل مک‌کارتنی عضو ۷۶ ساله گروه در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد، با استقبال زیادی روبرو شد.

فرزندان دو هنرمندی که شصت سال پیش گروه افسانه‌ای بیتل‌ها را بنیان گذاشتند و اغلب ترانه‌های فراموش‌نشدنی بیتل‌ها را به طور مشترک امضاء کردند، شباهت خیره‌کننده‌ای با پدران خود دارند، و علاوه بر شباهت ظاهری، عشق به موسیقی و استعداد ترانه‌نویسی را از پدران خود به ارث برده‌اند.

در عکسی که پسر جان لنون منتشر کرده، جیمز مک‌کارتنی با لبخندی که یادآور لبخند‌های معروف پدر خوش‌سیمای اوست، با یک گیتار اکوستیک دیده می‌شود. تنها شرحی که شان لنون زیر این عکس یادگاری گذاشته، «پیکابو» (به انگلیسی Peekaboo) است که «نگاهی دزدکی» معنی می‌دهد.

بلافاصله بعد از آن، شان لنون عکس دیگری از خودش گذاشت در حال نواختن گیتار برقی. زیر آن نوشت «اکو!!!» (به انگلیسی Eko!!!).

جان لنون و پال مک‌کارتنی معروف‌ترین زوج ترانه‌نویس تاریخ به شمار می‌روند که فقط هفت سال با دو عضو دیگر بیتل، «جرج هریسون» و «رینگو استار» همکاری داشتند اما حاصل آن، مجموعه‌ای ترانه است که نه تنها تاثیری ماندگار بر جهان موسیقی بر جای گذاشت، بلکه از این خاصیت بهترین آثار هنری برخوردار است که کهنگی‌پذیر نیست.

پال مک‌کارتنی که همچنان خستگی‌ناپذیر به کار ضبط و انتشار آلبوم و تور برای اجرای کنسرت در سراسر دنیا ادامه می‌دهد، ماه گذشته در یک برنامه جنجالی برای تاک شو نیمه‌شب‌های تلویزیون «سی بی اس» آمریکا، چندین ترانه مشهور بیتل‌ها را در ماشین اجرا کرد، و همراه با مجری برنامه به خیابان‌های دوران جوانی خود سر زد، آرایشگاه مشهور ترانه «پنی لین» را به تماشاگران نشان داد و در اتاق‌های خانه‌ کوچکی که در آن بزرگ شده، گردش کرد و ترانه‌های مشهوری که آنجا نوشته را به یاد آورد.

در ادامه این برنامه تاریخی، مک‌کارتنی، هواداران خود را در زادگاهش «لیورپول» شگفت‌زده کرد. او همراه با چند نوازنده دیگر، در باری که شصت سال پیش، در آغاز کار بیتل‌ها در آن برنامه اجرا می‌کرد، روی صحنه رفت.

کنسرت اعلام نشده که در یک بعدازظهر آفتابی بدون اعلام قبلی اجرا می‌شد، ظرف چند دقیقه، خیابان‌های لیورپول را بند آورد و برنامه تلویزیونی، چهره‌های هواداران غافل‌گیرشده را نشان می‌دهد که از شوق به گریه افتاده‌اند.

برنامه نیمه شب شبکه سی بی اس، پال مککارتنی در لیورپول

یکی از صحنه‌های به یاد ماندنی این برنامه، تصویر پال مک‌کارتنی است در حالی که جلوی استودیوی ضبط «ابی رود» روی خط کشی عابر پیاده از یک سوی خیابان به سوی دیگر می‌رود، یادآور عکس مشهور روی جلد آلبوم «ابی رود» یکی از آخرین آلبوم‌های بیتل‌ها است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG