لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۴

آتش‌سوزی گسترده در بازار تهران سه مصدوم بر جا گذاشت


آتش‌سوزی انبار چسب در بازار سید ولی؛ پاچنار تهران
آتش‌سوزی انبار چسب در بازار سید ولی؛ پاچنار تهران

سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام کرد که یک انبار چسب در بازار سید ولی در محله پاچنار دچار آتش‌سوزی شده است. به گفته او آتش «کاملا شعله‌ور» و «گسترده» بوده است.

بازار سید ولی، که در خیابانی به همین نام در محله پاچنار در منطقه بازار تهران واقع شده، یکی از ۱۲۱ بازار بزرگ پایتخت است و به تولید و فروش کفش اختصاص دارد.

بنا بر گزارش‌های رسمی، بر اثر این آتش‌سوزی و برای مهار آن، پلیس راهور تهران بزرگ به سمت چهارراه گلوبندک محدودیت ترافیکی گذاشته است.

گستره آتش به چندین انبار و مغازه رسیده است و به گفته بابک یکتاپرست، معاون سازمان اورژانس ایران، دست‌کم سه تن دچار سوختگی «۵۰ تا ۷۰ درصد» شده‌اند.

هنوز جزئیاتی از میزان خسارت این آتش‌سوزی ارائه نشده است.

همچنین جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تهران گفته آتش‌سوزی «تحت کنترل است، اما خاموش نشده است و نیروها مشغول لکه‌گیری و اطفای کامل هستند.»

آتش‌سوزی در بازار تهران
آتش‌سوزی در بازار تهران

سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تهران شرح داده که آتش‌سوزی ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه ۱۶ خرداد روی داد و «با توجه به وسعت آتش‌سوزی» مأموران «۱۱ ایستگاه آتش‌نشانی» و «عوامل شهرداری منطقه ۱۲» با «چندین دستگاه تانکر آب و خودروهای پشتیبانی» برای مهار آتش تلاش کردند.

این مقام رسمی گفت که کانون اصلی آتش‌سوزی «یک ساختمان سه طبقه با چندین باب مغازه و انبار به وسعت بیش از یک‌هزار متر» و محل تولید و نگهداری چسب است.

به گفته او این پاساژ جزو ساختمان‌های ناایمن پایتخت بوده و «حداقل چهار پنج بار» اخطار گرفته بود، اما «از مدل سیم‌کشی برق» روشن است که «هیچ ترتیب اثری داده نشده است.»

آتش‌سوزی در بازار تهران
آتش‌سوزی در بازار تهران

دوم خرداد نیز در پی انفجار رآکتور مواد شیمیایی در شهرک صنعتی اشتهارد ۹ تن مصدوم شدند.

منابع: خبرگزاری‌های ایرنا، ایسنا، مهر، و برنا، و گزارش‌های پیشین صدای آمریکا

XS
SM
MD
LG