لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

آتش‌سوزی در مرکز خرید تیراژه ۱۷ مصدوم به جای گذاشت


تصویری از عملیات مهار آتش در مرکز خرید تیراژه
تصویری از عملیات مهار آتش در مرکز خرید تیراژه


اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران حاکی از وقوع آتش‌سوزی در مجتمع تجاری و تفریحی تیراژه در غرب تهران و مصدومیت بیش از ۱۰ نفر بر اثر این سانحه است.

یحیی‌صالح طبری، سرپرست مرکز اورژانس تهران با اعلام این خبر به خبرگزاری ایرنا گفت، بر اثر این حادثه که دوشنبه ۲ اسفند ماه به وقوع پیوست که ۱۷ نفر مصدوم شدند، که از این تعداد ۷ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

آزاده مختاری، دبیر اجتماعی خبرگزاری رکنا، با انتشار ویدئویی از آتش سوزی در این مرکز خرید در توئیتر خود نوشت: «احتمال محبوس شدن تعدادی از افراد در آن وجود دارد.»

با این حال سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، پس از پایان عملیات آتش‌نشانان به ایرنا گفت که این حادثه از یک مغازه فست‌فود به وسعت ۴۰ متر در طبقه همکف مجتمع تجاری و تفریحی تیراژه آغاز شد و به یک مغازه پوشاک‌فروشی رسید که با حضور ماموران چهار ایستگاه آتش‌نشانی، آتش خاموش شد.

آقای ملکی با بیان اینکه در این حادثه، انفجار بدلیل وجود سیلندرهای گاز روی داده است افزود از محل این دو مغازه حدود ۱۰ سیلندر گاز ۵۰ کیلویی خارج شده است.

برخی از کاربران در توئیتر نیز تصاویری از داخل مرکز خرید تیراژه و در زمان آتش سوزی در این مرکز خرید منتشر کردند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که اخبار دقیقی از میزان خسارات وارده از سوی رسانه‌های داخلی ایران منتشر نشده است.

طی روزهای گذشته نیز آتش سوزی در بازار بزرگ تهران، ده‌ها مغازه را در کام خود کشیده بود.

در سال‌‌های اخیر آتش‌سوزی‌های متعددی از جمله در تاسیسات زیرساختی و همچنین نظامی ایران روی داده است که برخی گمانه‌زنی‌ها از خرابکاری در تاسیسات حکایت دارد. هر چند نقش عدم رسیدگی و نگهداری نامناسب تاسیسات هم در بروز این آتش‌سوزی‌ها رد نشده است.

XS
SM
MD
LG