لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

تشکیل پرونده قضایی برای یک روحانی ضارب در دادگاه ویژه روحانیت


حمله یک روحانی به یک زن که مقامات محلی «اختلاف خانوادگی» نامیدند.
حمله یک روحانی به یک زن که مقامات محلی «اختلاف خانوادگی» نامیدند.

خبرگزاری «میزان»، وابسته به قوه قضاییه از تشکیل پرونده قضایی برای یک روحانی که زن سالمندی را مورد «ضرب و شتم» قرار داده بود، خبر داد.

روز شنبه ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن یک روحانی پس از بحث و جدل با زنی میانسال او را کتک زده و سپس حصار خانه‌ای را تخریب می‌کند.

حال با گذشت یک روز از انتشار این ویدئو که با بازتاب اجتماعی فراوانی همراه بود دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان درباره جزئیات این حادثه گفت: «این درگیری به دلیل اختلافات فامیلی ریشه دار بوده و این خانم زن برادر فرد روحانی است.»

به گفته مهدی فلح میری، با توجه به شکایت این خانم، دادستانی گیلان به موضوع ورود کرده و پرونده قضایی برای متهم تشکیل و به دادگاه ویژه روحانیت ارجاع شده است.

ساعاتی بعد اما هاشم میرحسینی، دادستان عمومی و انقلاب لنگرود اعلام کرد که با افرادی که اقدام به فیلمبرداری و انتشار تصاویر «ضرب‌ و شتم زن سالخورده توسط یک روحانی» برخورد جدی خواهد شد.

بهروز فرزانه، دهیار روستای ششلو در شهرستان لنگرود گیلان نیز در گفتگو با وب‌سایت «آفتاب نیوز»، این درگیری را اختلاف بر سر زمین و راه عبوری عنوان کرد.

به گفته دهیار این روستا که حادثه در آن اتفاق افتاده بود، همسر خانمی که در فیلم کتک خورده است، مالک یک قطعه زمین در روبروی منزل شخصی خود بوده که «این شخص معمم» که نسبت فامیلی با آن‌ها دارد، سالها «بدون اجازه و پرداخت پول از این زمین شخصی برای تردد» استفاده کرده و این باعث اختلاف میان این دو خانواده شده بود‌.

به گفته فرزانه در « طرح توسعه» یک راه جداگانه به «شخص روحانی» داده می‌شود و پس از آن زن داخل تصویر به فرد روحانی می‌گوید که «دیگر راضی نیست بدون اجازه از زمین آنها تردد کند» و همین مساله باعث درگیری میان این دو خانواده می‌شود.

به گفته دهیار این روستا، بهرام گوهری مالک زمین است که همسرش، هما یوسفیان، توسط برادر گوهری که «معمم» است مورد «ضرب و شتم» قرار می‌گیرد که منجر به طرح شکایت و ارسال پرونده به دادگاه ویژه روحانیت می‌شود.

XS
SM
MD
LG