لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۰

سه گانه «پنجاه طیف» رونق بخش سکس شاپ ها


اریکا لئونارد جیمز، نویسنده رمان «پنجاه طیف گری»
اریکا لئونارد جیمز، نویسنده رمان «پنجاه طیف گری»
مجموعه سه گانه «پنجاه طيف» اثر اريکا لئونارد جيمز، نويسنده بريتانيايی، اين روز ها از محدوده صفحات کتاب خارج شده و الهام بخش فروشگاه های عرضه اسباب بازی های جنسی شده است.

اين مجموعه اروتیک، مراحل ارتباط عاطفی و نزديک آناستازیا، دختر دانشجوی باکره و بی تجربه ای را با يک جوان تاجر و ثروتمند آمريکايی به نام کریستین گری، بدون پرده پوشی به تصوير می کشد. سه گانه پنجاه طيف، شامل سه رمان به روایت آناستازیا است که تحت عنوان «پنجاه طيف گری»، «پنجاه طيف تيره ترِ گری» و «پنجاه طيف رهایی (از گری)» منتشر شده است.

سه گانه «پنجاه طيف» برای نخستين بار در سال ۲۰۰۱ در نيويورک منتشر شد و از آن زمان تا کنون بعد از رمانهای هری پاتر با بيش از ۳۱ ميليون نسخه فروش رکورد بازار های کتاب سراسر جهان را شکسته است.

شهرت اين مجموعه تا به آنجا پيش رفت که برخی از توليد کنندگان برای جلب مشتری، کالاهای خود را با الهام از صحنه های مورد علاقه مردم در این مجموعه کتاب ها توليد می کنند. درونمایه اصلی داستانها گرايش های رفتاری و شيوه های غير متعارف روابط جنسی آناستازيا استيل و کريستين گری است.

کلر کاوانا ، صاحب فروشگاه اسباب بازی های جنسی در نيويورک می گويد، به تازگی متوجه شده که فروش بعضی از اسباب بازيها که در رمان «پنجاه طيف» به آنها اشاره شده، به شدت بالا رفته است. او می گويد: «اين نوع رابطه جنسی آنچنان به طرز عجيب و غريبی طرفدار پيدا کرده که ما مجبور شديم يک برنامه آموزشی بگذاريم و به مردم ياد بدهيم چطور از اين اسباب بازيها استفاده کنند.»

کاوانا می گويد فروش نوع خاصی از اين اسباب بازيها که در جای جای رمان مرتب تکرار شده از زمان انتشار کتاب به شدت بالا رفته است.

باوجود طرفداران فراوان رمان، بعضی نیز آن را بسيار ناخوشايند و نامطلوب می دانند. در حال حاضر فیلم سه گانه «پنجاه طيف» در دست تهيه است. اريکا جيمز، نویسنده رمان نقش موثری در انتخاب بازيگران و نوشتن فيلمنامه بر عهده داشت.
XS
SM
MD
LG