لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۷

به روزرسانی پیش‌بینی اسکار؛ شانس نامزدی اصغر فرهادی در چند بخش کاهش یافت


اصغر فرهادی
اصغر فرهادی

با نزدیک شدن به زمان برگزاری نودوچهارمین مراسم اهدای جوایز اسکار، پایگاه خبری «هالیوود ریپورتر»، پیش‌بینی خود درباره نامزدهای احتمالی را به روز کرد.

این پیش‌بینی توسط اسکات فینبرگ، منتقد هنری و نویسنده هالیوود ریپورتر صورت می‌گیرد و او با توجه به شناخت ‌و آگاهی که از سلایق اعضای آکادمی، و شاخص‌های مورد نظر این نهاد سینمایی دارد، فهرست خود را تا پیش از اعلام نامزدهای نهایی در چند مرحله ارائه می‌دهد.

اسکات فینبرگ، پس از مشورت با رأی دهندگان و منتقدان، تجزیه و تحلیل کارزارهای بازاریابی جوایز، بررسی برنده‌های دوره گذشته، و شرایط برگزاری مراسم آینده، فهرست خود را به روز می‌کند.

به عقیده این نویسنده هنری، اصغر فرهادی سینماگر ایرانی که با فیلم «قهرمان» یکی از مدعیان جدی کسب جایزه اسکار در بخش آثار بین‌المللی محسوب می‌شود، هنوز در چند بخش از شانس نامزدی برخوردار است.

قهرمان که در پیش‌بینی قبلی هالیوود ریپورتر یکی از بهترین فیلم‌های سال بود، حالا از این فهرست خارج شده است.

بر اساس این گزارش، اصغر فرهادی هنوز یکی از امیدهای نامزدی جایزه بهترین کارگردانی است ولی در رتبه ششم قرار گرفته و شانس اندکی دارد.

این سینماگر ایرانی که در بخش بهترین فیلمنامه اصلی در جایگاه دوم قرار داشت، در پیش‌بینی جدید به رتبه هفتم سقوط کرده است که خبر خوبی برای او محسوب نمی‌شود.

امیر جدیدی، هنرمند ایرانی نیز که در گذشته در گروه سوم بهترین بازیگران بود و شانس کمی برای دریافت جایزه داشت، از این فهرست خارج شده است.

فرش قرمز فیلم قهرمان در جشنواره کن
فرش قرمز فیلم قهرمان در جشنواره کن

به این ترتیب، به پیش‌بینی نویسنده هالیوود ریپورتر، در حال حاضر اصغر فرهادی با قهرمان، فقط در بخش بهترین فیلم بین‌المللی، در میان پنج گزینه اصلی قرار دارد و احتمالا نامزد اسکار می‌شود.

او در گذشته در همین بخش با فیلم‌های «جدایی» و «فروشنده» برنده جایزه اسکار شده است و یکی از چهره‌های جهانی سینمای ایران محسوب می‌شود.

اسامی نامزدهای نهایی نودوچهارمین مراسم اهدای جوایز اسکار، سه شنبه هشتم فوریه در لس آنجلس اعلام می‌شود.

XS
SM
MD
LG