لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۲

داعش هنوز در عرصه سایبری شکست نخورده است


یکی از نگرانی های مقامات آمریکایی رشد افراط گرایانی است که آماده هستند پروپاگاندای گروه "دولت اسلامی" مصرف کنند.
یکی از نگرانی های مقامات آمریکایی رشد افراط گرایانی است که آماده هستند پروپاگاندای گروه "دولت اسلامی" مصرف کنند.

شکست های داعش در عراق و سوریه تاثیر کمی بر قابلیت این گروه در جنگ سایبری داشته است. به گفته مقامات قضایی و دیپلمات ها، داعش در حوزه سایبری بر حجم و کیفیت حملات خود افزوده است.

مقاماتی که مسئول مبارزه با تلاش های آنلاین داعش برای جذب نیرو هستند روز چهارشنبه به اعضای یک کمیته فرعی سنای آمریکا گفتند مبارزه در این راستا دشوار است و عوامل داعش فعالانه و از آخرین فناوری های آنلاین استفاده می کنند.

مایکل اشتاینباک از مقامات ارشد پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) به سناتورهای آمریکایی گفت پیام افراط گرایان تندتر از آنچه چند سال پیش تصور می شد، پخش می شود و "ما ممکن است در یک دوره کوتاه جهان خیلی خطرناک تری را مشاهده کنیم."

یکی از نگرانی های مقامات آمریکایی رشد افراط گرایانی است که داخل آمریکا هستند، افرادی که آماده هستند پروپاگاندای گروه "دولت اسلامی" مصرف کنند و بعدا از آن تبلیغات برای انجام حملات تروریستی الهام بگیرند.

در حال حاضر اف.بی.آي مشغول بررسی حدود هزار پرونده در این باره است اما در این باره مشکلاتی دارد چرا که بسیاری از این افراد که ممکن است در آینده تروریست شوند با دیگر عوامل و یا حامیان گروه های تروریستی به طور مرتب تماس ندارند.

XS
SM
MD
LG