لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۲

فاطمه سپهری به یکسال زندان محکوم شد


Fatemeh Sepehri, Iranian Activist
Fatemeh Sepehri, Iranian Activist

فاطمه سپهری فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی با حکم دادگاه مشهد، به یک‌سال زندان و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. جرم خانم سپهری در این حکم «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» به واسطه فعالیت در فضای مجازی و مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران عنوان شده است.

اصغر سپهری ،حکم صادر شده برای خواهرش فاطمه سپهری را در حساب توییتری خود منتشر کرده است. فاطمه سپهری از مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی است که بارها به تندی از شخص علی خامنه‌ای انتقاد کرده است. خانم سپهری در همان روزهای ابتدایی اعتراضات مردم ایران در مشهد بازداشت شد.

او اما سیزدهم آذر ماه در پیامی از زندان وکیل آباد از مردم خواست نگذارند «خون ژیناها، کیان‌ها، خدانورها و ابوالفضل‌ها» فراموش شود.

خانم سپهری در این پیام تأکید کرد: «تا جمهوری اسلامی از بین نرود، ما روز خوش نداشته‌ و نخواهیم داشت.»این زندانی سیاسی از امضاکنندگان نامه استعفای علی خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی است،

«محمدحسین» برادر دیگر فاطمه سپهری و یکی دیگر از امضاکنندگان بیانیه مشهور به «چهارده امضا»،نیز به جرم درخواست استعفای خامنه‌ای از سال ۹۸ در زندان وکیل‌آباد مشهد محبوس است.

محمد حسین سپهری به همراه هاشم خواستار، محمد نوری‌زاد، زرتشت احمدی‌راغب، رضا مهرگان،‌ محمدرضا بیات، کمال جعفری یزدی، گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی)، حوریه فرج‌زاده (خواهر شهرام فرج‌زاده از کشته‌‌شدگان اعتراض‌های سال ۸۸)، محمد کریم‌بیگی، جواد لعل‌محمدی، محمد ملکی، محمد مهدوی‌فر، و عباس واحدیان شاهرودی امضاکنندگان نامه درخواست استعفای خامنه‌ای بودند.

XS
SM
MD
LG