لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

درخواست مادر فاطمه سپهری از «آزادی‌خواهان دنیا»: به داد مردم ایران برسید


فاطمه سپهری، فعال سیاسی زندانی
فاطمه سپهری، فعال سیاسی زندانی

علی‌اصغر سپهری، برادر فاطمه سپهری، روز یک‌شنبه ۲۴ مهر با انتشار ویدئویی اعلام کرد که خانواده سپهری «به‌شدت نگران وضعیت» این فعال سیاسی بازداشت‌شده در مشهد است.

فاطمه سپهری روز ۳۰ شهریور با هجوم حدود ۱۵ نیروی امنیتی به خانه‌اش بازداشت شد. برادر او، علی‌اصغر سپهری می‌گوید: «آخرین تماسی که با خانواده داشته، ۱۳ مهر بوده است.»

به گفته برادر این فعال سیاسی، خانم سپهری علاوه بر داروهای فشار خون و دیابت، مدتی پیش یک عمل جراحی روی دست چپش داشته که پیش از بازداشت در حال طی مراحل درمان آن بود و اکنون ۱۱ روز است که از او خبری ندارند.

آقای سپهری همچنین می‌گوید سال گذشته وقتی فاطمه سپهری در زندان بود، در آن جا «دچار تشنج شده بود» و اکنون نیز مقامات در پی‌گیری‌های خانواده به آنها گفته‌اند «فعلا سر ما خیلی شلوغ است و ما نمی‌توانیم به شما جواب بدهیم.»

در این ویدئو که آقای سپهری منتشر کرده، مادرش با اعلام این که فرزند او محمدحسین سپهری در زندان وکیل‌آباد محبوس است و دخترش فاطمه سپهری را نیز مأموران اطلاعات ۲۶ روز است برده‌اند، تأکید می‌کند: «هر چه زنگ می‌زنم، داد می‌زنم، التماس می‌کنم که بگذارید زنگ بزند، نمی‌گذارند.»
مادر فاطمه سپهری تأکید می‌کند، «هر جوانی را که می‌برند، سالم می‌برند و آن جا دست و پایش را می‌شکنند.» او همچنین می‌گوید: «آی آزادی‌خواهان دنیا، به داد مردم ایران برسید. این‌ها رحم به هیچ کسی ندارند. این‌ها از اول کلاه سر ما گذاشتند تا آن آخر.»

دور تازه اعتراضات سراسری در ایران وارد پنجمین هفته شده است. فاطمه سپهری پیش از بازداشت در گفت‌وگویی با بخش فارسی صدای آمریکا گفته است: «مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG