لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

برادر فاطمه سپهری به صدای آمریکا: بدون پایان مداوا از بیمارستان به زندان برگرداندند


فاطمه سپهری، زندانی سیاسی
فاطمه سپهری، زندانی سیاسی

فاطمه سپهری که در پی «باز شدن زخم کف دست» جراحی‌شده‌اش به بیمارستان انتقال یافته بود، پس از پانسمان دوباره به زندان بازگردانده‌ شد.

اصغر سپهری، برادر این فعال سیاسی زندانی، روز سه‌شنبه دوم خرداد درباره وضعیت خواهرش به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: روز دوشنبه «به دلیل باز شدن زخم» دست چپ فاطمه سپهری در زندان، مقامات او را «با درد شدید» به بیمارستان بردند و «زخم را دوباره پانسمان کردند و به زندان بازگرداندند.»

او اضافه کرد که خواهرش «بعد از بازگشت به زندان، در تماسی که داشته، گفته حالش خوب است،‌ اما محیط زندان برای درمان مناسب نیست.»

اصغر سپهری همچنین در توییتی با اشاره به «دو عمل جراحی قبلی» این زندانی سیاسی، گفت که «دکتر مرادی» پزشک معالج فاطمه سپهری، «پوست مچ دست» او را به کف دستش پیونده زده و «جراحی سوم را انجام» داده است و تلاش کرده تا «با بستری کردن خواهرم به مدت ۱۰ روز در بیمارستان»، برای «بهبود زخم کمی زمان بدهد.»

به گفته او، در زمان بستری بودن فاطمه سپهری در بیمارستان، «سه مأمور مرد و یک خانم در اتاق» بوده‌اند و با «اصرار» مقامات زندان، این فعال سیاسی را به زندان بازگردانده‌اند و «به دلیل شرایط زندان، زخم پیوند باز» شده است.

بنا بر این گزارش، فاطمه سپهری که از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ برای استعفای علی خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی است، «تنها برای بررسی و شست‌وشوی زخم» به بیمارستان برده شده و علاوه بر این، دچار «مشکل گوارشی» است و باید «تحت نظر» متخصصان باشد.

اصغر سپهری تأکید کرد: «ما بسیار از وضعیت سلامت خواهرم نگران هستیم.»

او همچنین یادآوری کرد که برادرش محمدحسین سپهری، معلم زندانی، نیز «بدون حتی یک روز مرخصی» بیش از ۴۵ ماه در زندان است.

فاطمه سپهری، از فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در ایران است که یک روز پیش از آخرین بازداشت خود در روز ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ به صدای آمریکا گفته بود: مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG