لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

... و باز هم در واشنگتن (۱۰ ژوئیه)


... و باز هم در واشنگتن (۱۰ ژوئیه)
... و باز هم در واشنگتن (۱۰ ژوئیه)

جان برنن مشاور ارشد پرزیدنت اوباما در امر مبارزه با تروریسم از رئیس جمهوری یمن که در عربستان سعودی بسر می‌ برد خواست تا هر چه زودتر موافقت نامه مربوط به انتقال صلح آمیز و قانونی‌ قدرت در یمن را امضا کند

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید ساعتی پیش با انتشار اعلامیه‌ای گفت جان برنن مشاور ارشد پرزیدنت اوباما در امر مبارزه با تروریسم و امنیت ملی‌ با علی‌ عبداله صالح رئیس جمهوری یمن در ریاض پایتخت عربستان سعودی ملاقات و گفتگو کرده است. در این ملاقات آقای برنن مجددا حمله علیه وی و سایر مقامات ارشد دولت یمن را محکوم کرد.

رئیس جمهوری یمن که هنگام حمله به کاخ ریاست جمهوری در سوم ماه گذشته زخمی شده بود، برای معالجه به عربستان سعودی رفت اما گفت که مجددا به کشور باز خواهد گشت.

در همین حال، مشاور امنیتی پرزیدنت اوباما امروز هنگام ملاقات خود با آقای صالح از وی خواست که هر چه زود تر به توافقی که پذیرفته است، عمل کرده و موافقت نامه مربوط به انتقال صلح آمیز سیاسی و قانونی‌ دولت یمن را امضا کند.

جان برنن مشاور ارشد پرزیدنت اوباما در امر مبارزه با تروریسم در عین حال با تاکید بر اهمیت حل بحران سیاسی کنونی‌ یمن گفت که آنگاه مردم و دولت یمن می‌ توانند با موفقیت با چالش‌های رو یاروی خود - از جمله حمله‌های تروریستی القاعده - مقابله کنند. آقای برنن گفت که پس از امضای قرارداد توافق، آمریکا به همراه دوستان یمنی خود، اتحادیه اروپا و حامیانش در سوری همکاری کشور‌های حوزه خلیج فارس کمک‌های لازم را در اختیار مردم و دولت یمن قرار دهند.

و اما در یمن، هزار‌ها نفر به انجام تظاهراتی علیه علی‌ عبداله صالح رئیس جمهوری یمن پرداخته و خواهان استعفای وی شده اند. بنا بر گزارش شبکه الجزیره، ۳ روزنامه نگار در تظاهراتی که با پرتاب سنگ به روی مردم همراه بوده است، زخمی شده اند. گروه خبر نیوز دموکراسی‌ حالا* از یک تظاهرات ده‌ها هزار نفری خبر میدهد و بنا بر گفته اینا کرگ** مدیر انگلیسی‌ زبان روزنامه یمنی تایمز مردم خواهان استعفای فوری علی‌ عبداله صالح شده اند.

*Democracy Now News
** Iona Craig

XS
SM
MD
LG