لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۹

مادر کیان پیرفلک: روایت حکومت درباره کشته شدن پسرم دروغ است


کیان پیرفلک
کیان پیرفلک

پس از آن که مادر پسربچه ۹ ساله‌ای که در ایذه به ضرب گلوله کشته شد، روایت رسمی جمهوری اسلامی را مبنی بر تروریست بودن افرادی که پسرش را کشته بودند «دروغ» خواند، خبرگزاری وابسته به سپاه به اظهارات او واکنش نشان داد.

زینب مولایی راد، مادر کیان پیرفلک،‌ در مراسم خاکسپاری فرزندش ادعاهای مقام‌های جمهوری اسلامی از کشتار ایذه را دروغ خواند و گفت: «از زبان خودم بشنوید که در تیراندازی چی شد، نگویند که تروریست‌ها بودند، دروغ می‌گویند.»

خانم مولایی راد همچنین در مراسم خاکسپاری فرزندش شعری به سبک کودکانه خواند و در آن گفت: «اتل متل توتوله، آسدعلی چجوره؟ یه ریش داره تا سینه، سینه پر زکینه؛ قلبش مثال سنگه، حرف‌هاش همه جفنگه»

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ایران سخنان مادر کیان پیرفلک در ارتباط با کشته شدن فرزند ٩ ساله‌اش بر اثر تیراندازی ماموران امنیتی را متأثر از تبلیغات «تروریستی» و «صفحات ضد ایرانی» مثل صفحه اسرائیل که او دنبال می‌کرد دانست.

در همین حال، محمود صادقی، نماینده سابق تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در یک پیام توییری انکار مقام‌ها و رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با چگونگی کشته‌شدن کیان پیرفلک را «تعمیق نفرت و سلب اعتماد بیشتر» مردم نسبت به «روایت‌های رسمی و سوق دادن اعتراضات به خشونت بیشتر خواند.»

XS
SM
MD
LG