لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

فرهیختگان خواستار انتشار تصاویر دوربین مداربسته در ماجرای نارنجستان شد؛ مقصر «آمر به معروف» بود 


تصویری از درگیری یک مرد با زن محجبه‌ای که به حجاب زن دیگری اعتراض داشت.
تصویری از درگیری یک مرد با زن محجبه‌ای که به حجاب زن دیگری اعتراض داشت.

پس از صدور رای دادگاه علیه «متهم» ماجرای نارنجستان شیراز، حالا روزنامه فرهیختگان در روایتی متفاوت نوشته که «مرد ضارب محکوم شد اما مقصر اصلی همان خانم بود که هم ناسزا گفت هم حمله فیزیکی کرد.»

این روزنامه در گزارش خود می‌نویسد که روایت منتشر شده تنها یک سمت از ماجراست و بر اساس «گزارش خبرنگار محلی شهرستان شیراز زمانی که روسری خانم کمی عقب می‌رود اما کامل از سرش نمی‌افتد، ولی خانم چادری پس از تذکر خودش برای پوشاندن روسری آن خانم، اقدام می‌کند و باعث درگیری می‌شود.»

به نوشته فرهیختگان زن چادری به خانم طرف مقابلش «مشت می‌زند» و «فحاشی» نیز می‌کند.

آنطور که روزنامه فرهیختگان روایت کرده و خواهان انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته شده در ادامه این حادثه با مداخله همسر زن آزار دیده، زن چادری مجددا به همسر آن خانم هم فحش می‌دهد و ضربه می‌زند. مرد پس از عصبانی شدن، با زن چادری درگیر می‌شود و فیلم آن منتشر می‌شود.

چندی پیش‌ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که درگیری فیزیکی یک مرد با زنی چادری در نارنجستان شیراز را نشان می‌داد.

ساعاتی پس از انتشار ویدئو، معاونت اجتماعی پلیس استان فارس، کاووس محمدی اعلام کرد که «پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.»

کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس سه شنبه دهم مرداد ضمن تاکید بر «حمایت قاطع دستگاه قضایی از آمران به معروف» طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواسته بود تا این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و مراتب برخورد اطلاع رسانی شود.

در ویدئویی که منتشر شده بود، زنی محجبه به چند زن دیگر که حجاب اجباری بر سر ندارند اعتراض می‌کند و در پی بالاگرفتن درگیری مردی که در صحنه حضور دارد به زن محجبه اعتراض می‌کند و درگیری فیزیکی پیش می‌آید.

در رای بدوی دادگاه مردی که با «آمر به معروف» درگیر شده، به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، ۲ سال تبعید و در مجموع ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی «بدل از حبس» بابت اتهام «توهین، ضرب و جرح و ایجاد مزاحمت برای بانوی آمر به معروف» محکوم شد.

مدیر مجموعه نارنجستان نیز به ۲ سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد که محکومیت مدیر مجموعه به مدت ۲ سال تعلیق شده است.

XS
SM
MD
LG