لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۰

صدور کیفرخواست برای دختر رفسنجانی؛ فائزه هاشمی به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شد


فائزه هاشمی
فائزه هاشمی

دادستان عمومی و انقلاب تهران می‌گوید کیفرخواست فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی از بنیان‌گذاران جمهوری اسلامی، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات» صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران روز یک‌شنبه ۱۲ تیر اعلام کرد که دادستان »به عنوان مدعی‌العموم» این پرونده را به جریان انداخته و پی‌گیری کرده است.

در پی اظهارات فائزه هاشمی در پلتفرم کلاب‌هاوس مبنی بر این که تداوم تحریم تنها راه بازگرداندن سپاه پاسداران به پادگان‌ها است، سخنگوی قوه قضائیه بیستم اردیبهشت از تشکیل پرونده برای او خبر داده بود.

او عملکرد سپاه پاسداران را به ضرر کشور دانسته و گفته بود، «چیزی که از سپاه نصیب جامعه ایران می‌شود منفی است»، فعالیت سپاه روز‌به‌روز گسترش پیدا می‌کند و این مسئله احتمال بازگشت این نیرو به پادگان‌ها را سخت‌تر می‌کند.

پس از خبرساز شدن این سخنان خانم هاشمی، ویدئویی از سوی حساب توییتری صابرین‌نیوز، نزدیک به نیروی قدس سپاه پاسداران، انتشار یافت که نشان می‌داد فائزه هاشمی در بخشی از یک مکالمه درباره زندگی پیامبر اسلام با بیان این که «حضرت محمد کار اقتصادی که نمی‌کرده، پیامبری می‌کرده» می‌گوید: پیامبر اسلام پول‌های همسرش خدیجه را حرام کرد.»

او پیش از این نیز گفته بود، «ماه و خورشید و فلک» در کار بودند که رئیسی بشود رئیس‌جمهور» و تحلیل‌ها مبنی بر این که ابراهیم رئیسی گزینه رهبری جمهوری اسلامی است را «پوست خربزه‌ای» دانسته بود که «زیر پای» رئیسی انداخته شده و به عقیده او «آقای رئیسی دارد اداره می‌شود» و اکثر مدیران «امنیتی» و «غیرمرتبط» هستند.

XS
SM
MD
LG