لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۷

کلیه پروازهای هواپیمایی ملی ایران به مقصد کشورهای اروپایی تعلیق شد


سازمان هواپیمایی کشوری ایران روز یکشنبه ۱۸ اسفند اعلام کرد کلیه پروازهای شرکت هواپیمایی ملی ایران «هما» به مقصد کشورهای اروپایی تعلیق شده است.

به گزارش رویترز، در این بیانیه آمده است: «با توجه به محدودیت‌هایی که به دلایل نامعلوم از سوی اروپا بر پروازهای هما اعمال شده، همه پروازهای هواپیمایی ملی ایران به مقصدهای اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمده است.»

ایران در بحران مواجهه با شیوع ویروس جدید کرونا کووید۱۹ قرار دارد و تاکنون بیش از ۶۵۰۰ مورد ابتلا و ۱۹۴ مورد فوت ناشی از این بیماری گزارش شده، که یکی از بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در خارج از چین، کانون این بیماری، است.

از زمان اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، مردم این کشور مقامات رژیم جمهوری اسلامی را به پنهان‌کاری در این مورد و دادن اطلاعات غلط متهم کردند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز روز جمعه ۹ اسفند در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با توجه به سابقه پنهان‌کاری مسئولان جمهوری اسلامی گفته بود که رژیم ایران تمایلی ندارد که درباره شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و «من نگران هستم آنها اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشد.» مایک پمپئو هفته قبل از آن هم هشدار داده بود که آمریکا نگران مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG