لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

پناهجوی عراقی به خاطر ورود غیرقانونی به مجارستان محکوم شد


روز سه شنبه، یک دادگاه مجارستان دستور داد یک مرد عراقی به دلیل عبور غیر قانونی از حصار مرزی با صربستان اخراج شود و او را برای یک سال از ورود به مجارستان ممنوع ساخت.

در حالی که مهاجران از مرز شرقی صربستان وارد کرواسی می شدند، مقامات بی درنگ کارشناسان مین زدایی را برای علامت گذاری میدان های مین که از جنگ های بالکان در دهه ۱۹۹۰ باقی مانده است، به مرز فرستادند.

دولت مجارستان از بستن مرز دفاع کرد و گفت از سرزمین خود علیه هجوم آوارگانی که در جستجوی فرصت های اقتصادی بهتر، و نه به خاطر آزار و بدرفتاری از کشورهایشان می گریزند، حفاظت می کند.

مقامات مجارستان روز چهارشنبه گفتند روز سه شنبه و در نخستین روز اجرای قوانین جدیدی که مردم را برای ورود غیر قانونی به کشور مجازات می کند،۳۶۶ نفر بازداشت شدند.

با این حال، مهاجران بیشتری در صدد ورود به اتحادیه اروپا از نقاط دیگر بر آمدند، از سالزبورگ، در اتریش، وارد آلمان شدند، یا از طریق لیتوانی بسوی کشورهای اسکاندیناوی به راه افتادند.

کابینه آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، در حالی که از صدها هزار آواره استقبال می کند، خواهان گسترش عملیات دریایی در مدیترانه شد، با این هدف که راه قاچاقچیان انسان برای حمل مهاجران بیشتر از لیبی و نقاط دیگر با استفاده از قایق های نامن به سواحل یونان و ایتالیا بسته شود.

آنگلا مرکل همچنین خواهان تشکیل اجلاس ویژه رهبران کشورها برای پرداختن به بحران مهاجران و همبستگی اروپا شد.

مرکل گفته است آلمان آماده است امسال ۸۰۰ هزار مهاجر را قبول کند. اما برخی رهبران اروپایی آلمان را به دلیل استقبال از مهاجرانی که سعی دارند از جنگ و ترور در سوریه و نقاط دیگر بگریزند ملامت می کنند.

XS
SM
MD
LG