لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۶:۵۸

یک ایستگاه فضایی برای نسل آینده در نزدیکی محل تاریخی آخرین نبرد جنگ داخلی آمریکا


درآمریکا در منتهاالیه جنوب تگزاس در مرز با مکزیک، محلی تاریخی به نام بوکا چیکا وجود دارد که صحنه آخرین نبرد در جنگ داخلی آمریکا بود. کمی آن طرفتر نیز صحنه یک اتفاق تاریخی دیگر است: یک ایستگاه فضایی که می‌تواند نقطه آغاز سفرهای بین‌سیارەای باشد.

در سال‌های اخیر، شرکت اسپیس-اکس در حال ساختن و آزمایش نمونەهای اولیه نسل بعدی راکت‌های خود موسوم به استارشیپ بوده است که در آیندەای نزدیک انسان را به کره ماه و سیاره مریخ منتقل کند.

دیوید سانتیلنا خلبان است و بخاطر پاندمی کرونا اخیرا پروازی نداشته است. وقتی که اسپیس-اکس جنوب تگزاس را برای پایگاه پرتاب های فضایی استارشیپ انتخاب کرد. دیوید فرصت را برای پیوستن به برنامه ای فضایی غنیمت شمرد.

دیوید سانتیلنا می‌گوید: «انسان فقط یک بار زندگی می‌کند. من هم سراغ این برنامه رفتم و زحمت زیادی کشیدم. اما دارد نتیجه می‌دهد.»

دیوید اقدام به خریدن زمین اطراف ایستگاه فضایی اسپیس-اکس و سپس ساختن محلی برای عاشقان فضا کرد تا بتوانند از نزدیک صحنه پرتاب راکت‌ها را مشاهده کنند.

دیوید سانتیلنا افزود: «پرتاب چه با موفقیت انجام بگیرد و چه ناموفق باشد در هر صورت، من همیشه آن جا ذوق و شوق تماشاگر را با لذت تماشا می‌کنم.»

ایلان ماسک، رئیس اسپیس اکس، از طریق شبکەهای اجتماعی ضمن تبریک به تیمش گفت: «حالا که تمامی اطلاعات لازم را داریم باید کار ساختن مقر پرتاب راکت دروازه ورود به مریخ را شروع کنیم.» او گفت که اطمینان دارد «ظرف شش سال آینده می‌توانیم انسان را به این کره موسوم به سیاره سرخ ببریم.»

شرکت اسپیس-اکس از زمان آغاز احداث ایستگاه فضایی مشغول ساختن راکت‌های استارشیپ و آزمایش آنها بوده است. راکت‌هایی با توانایی رفت و بازگشت به فضا سفرهای فضایی را برای انسان‌ میسر می‌کند.

XS
SM
MD
LG