لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۱:۰۲

استفاده از پهپادهای آمریکایی در آلمان برای رساندن سریع کیت آزمایش کرونا


در آلمان، بزرگترین لابراتوار پزشکی برلین امیدوار است با استفاده از پهپادهای ساخت شرکت آمریکایی «مترنت» در کالیفرنیا، کیت های آزمایشی کووید ۱۹خود را به سرعت به مقصد برساند و نمونه ها را سالم و سریع دریافت کند. سازندگان پهباد امیدوارند، با استفاده از آن، زمان لازم برای دریافت نمونه های آزمایشی از بیمارستان­ها، یک ششم برسد.

کلاوس تننینگ مدیر پروژه برلین لابراتوار می‌گوید: «در همه‌گیری کرونا، زمان و سرعت فرآیندهای کاری بسیار اهمیت دارد، و هدف ما این است که هر چه سریعتر افراد آلوده به ویروس را تشخیص داده و از دیگران جدا کنیم. زیرا این تنها راه بازگشت به شرایط عادی است.»

در برلین دو پهباد به صورت ۲۴ ساعته، مسیر شش بیمارستان­ و لابراتوار مرکزی را طی می کنند و در هر پرواز ۴۰ نمونه را از بیمارستان به آزمایشگاه می رسانند. شرکت آمریکایی مترنت می گوید، پروژه مشابهی را در سوئیس و آمریکا در دست اجرا دارد، و امیدوار است که پهپادها بتوانند به توزیع واکسن هم، در آینده نزدیک کمک کنند.

الکس نورمن مدیر پروژه مترنت می‌گوید: «این پهبادها کاملا خودکار هستند، و به صورت مستقل، مراحل آغاز به کار، پیروی از نقشه از پیش تعیین شده، و فرود در مقصد را انجام می دهند. ما همچنین، در حال ساخت جعبه های مخصوصی هستیم که توانایی کنترل و حفظ درجه حرارت مطلوب، تا حد انجماد و زیر صفر را داراست. و این توانایی برای توزیع واکسن ضروری است.»

مترنت سیستم پهبادی خود را به امکان شناسایی ناوگان های هوایی مجهز کرده و نه تنها از طریق رادار با مرکز کنترل مسیر هلیکوپترها مرتبط است، بلکه در صورت بروز نقص فنی قادر به فرود محموله از طریق چتر نجات است.

XS
SM
MD
LG