لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۴۵

ساخت تست جدید در تایوان برای آزمایش سریع غربالگری کرونا در فرودگاه‌های جهان


همه‌گیری کووید ۱۹ سال ۲۰۲۰،علاوه بر ابعاد بهداشتی و اقتصادی-اجتماعی بسیار گسترده، تاثیر ماندگار و چشمگیری بر تحقیقات و پژوهش های تولیدی و جهت دهی بسیاری از کسب و کارها در رفع نیازهای مقابله و مهار ویروس نوظهور کرونا گذاشت.

در تایوان یک شرکت معتبر سازنده عایق و رسانا با همکاری یک کمپانی تولید کننده تجهیزات پزشکی، موفق به تولید تست های آزمایشگاهی بسیار سریع برای غربالگری کووید ۱۹ در فرودگاه ها شدند. آنها می­گویند، اعتبار این تست تشخیصی ارزان قیمت که با استفاده از یک بیوسنسور و جذب RNA ویروس ساخته شده برابر پی.سی.آر است و جواب آن در سه دقیقه آماده می شود.

در ایتالیا نیز، کیت آزمایشی سریع دیگری با هدف غربالگری مردم پیش از ورود به سینما و فروشگاه و رستوران ها و سایر اماکن عمومی ساخته شده که با میزان کمی از بزاق وجود پروتئین شاخک های ویروس را تشخیص داده و پاسخ در لحظه آماده می­شود. در صنعت ماسک سازی نیز، در تورین یک شرکت تولید کننده ماسک های غواصی با افزودن فیلتر ضد ویروس، ابتدا نگرانی امدادگران را از نجات افراد سانحه دیده در دریاها برطرف کرد، و سپس با افزودن یک دریچه مخصوص آن را قابل اتصال به ونتیلاتور و جایگزینی با لوله تراشه در برخی از بیماران بستری در آی.سی.یو کرد.

در اسراییل هم وزارت دفاع آن کشور، خط تولید یک کارخانه موشک سازی را به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی اختصاص داد و مرکز پزشکی شبا در اورشلیم با تجهیز اتاق های بیمارستان به انواع فن آوری های هوشمند، امکان معاینه مجازی بیماران را برای تیم پزشکی فراهم کرد.

و سر آخر در جریان یکی از شگرف ترین پیشرفت های سال ۲۰۲۰،‌ پژوهشگران نیروهای رانشی موتور جت در ناسا، آژانس تحقیقات فضایی آمریکا، از یک دستگاه دمنده و مکنده برگ های جنگلی، ماشین های تنفس مصنوعی منطبق با برترین استانداردهای علمی ساختند.

XS
SM
MD
LG