لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۰۴

برپايي تجمعات اعتراضی دانشجویان و کارکنان آموزشی همزمان با روز دانشجو در ایران


گزارش ها از ايران، در آستانه روز دانشجو و در هفته اخير، از برپايي تجمعات اعتراضي برخي دانشجويان و كاركنان دانشگاهها و همچنين تهديد مقامات نسبت به هرگونه برپايي تحصن و اعتراض دانشجويان حكايت دارد.

با اين حال انتشار نامه تهديد آميز ميترا راه نجات، مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، به انجمن دانشجویان آزاداندیش در کانال تلگرام دانشجویان متحد که در آن اعلام شده، برگزاری هرگونه برنامه مجازی مرتبط با جنبش دانشجویی با تبعات قانونی همراه خواهد شد نيز خبر ساز بود.

سپهر صمدی‌راد،‌ دبیر انجمن دانشجويان آزادانديش، در حساب توییترش نوشته اشخاص حقیقی و حقوقی دانشگاه برای فشار بر او و انجمن اقدام به تماس و تهدید کرده‌اند.

در بیانیه‌ای که اين تشكل دانشجويي منتشر كرده آمده است، دیگرپناهی برای دانشجو وجود ندارد و امروز، هم دانشگاه و هم حتی قانون، در برابر دستگاه استبداد زانو زده‌اند.

منابع خبري دانشجويان همچنين از تجمع اعتراض آميز دانشجويان دوره دكترا دانشگاههاي تهران در كوي دانشگاه در پايتخت در اعتراض به شرايط خبر داده اند.

آنسوتر و در جنوب، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد واحد ماهشهر نسبت به عدم دريافت حقوق آبان ماه و عدم دريافت افزایش سالانه بر حقوقشان مقابل ساختمان مرکزی این واحد تجمع اعتراضي برپا کردند.

XS
SM
MD
LG