لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۳۳

اعلام آمادگی شرکت فایزر برای پاسخ به سوالات مقامات آمریکایی درباره واکسن کرونا


در آمریکا، مدیر عامل فایزر، شرکت عظیم تولید کننده دارو، واکسن و فرآورده های بیوتکنولوژی، در یک نشست ویدیویی اعلام کرد، انتظار دارد در جلسه بررسی واکسن کووید ۱۹ این شرکت توسط مقام های نظارتی آمریکا، بحث های علمی و موشکافانه درباره فرآیند تحقیق و سنجش ِ اثربخشی و ایمنی واکسن انجام شود.

آلبرت بورلا- مدیر عامل فایزر: من انتظار یک جلسه پر کار و پر تنش را دارم. مطمئنا مشاوران اف.دی.ای سوالات زیادی می پرسند، و من معتقدم که ما قادر به پاسخگویی به تمام سوال های آنها هستیم. به نظر من پاسخ نهایی آنها با توجه به قدرتمندی داده ها، و روش تحقیق و تحلیل ما، مثبت است. اما زمان لازم را آنها تعیین می کنند، زیرا باید با اطمینان خاطر نتیجه گیری کنند.

تزریق واکسن فایزر و بیو.ان.تک، از روز هشتم دسامبر در بریتانیا، پس از تایید مقام های دارو و محصولات بهداشتی- درمانی آن کشور، در گروه های پرخطر و دارای اولویت آغاز شده است. در همین حال، سه واکسن دیگر، ساخت شرکت ها آمریکایی مدرنا، و جانسون اند جانسون و داروسازی بریتانیایی سوئدی استرازنکا نیز در حال آماده شدن برای بررسی نهایی و توزیع است.

لازم به ذکر است، در این نشست، مدیر عامل شرکت دارویی رُش افزود به دلیل دامنه و ابعاد بسیار گسترده همه گیری کووید ۱۹، علاوه بر واکسن، نیاز و تقاضای زیادی برای تولید تست تشخیصی ویروس نوظهور کرونا وجود دارد، زیرا تشخیص و جداسازی فوری بیماران، تنها راه بازگشایی سریع اقتصادها و بازگشت به شرایط عادی است.

XS
SM
MD
LG