لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۹:۴۴

داستان کمک مردم به یک کتابفروشی در نیویورک که از قدیمی‌ترین‌های جهان است


در آمریکا در شهر نیویورک - نانسی باس ویدن سومین نسل از خانواده صاحب کتابفروشی استرند است. نود و سه سال پیش پدربزرگش فروشگاهی باز کرد که بعدا به یکی از بزرگترین کتاب فروشی های شهر نیویورک تبدیل شد. حالا در کتاب راهنمای گردشگری نیویورک، از استرند، به عنوان یکی از بزرگترین، غیر معمول ترین و قدیمی ترین کتاب فروشی های جهان نام برده می شود.

استرند از دو بحران بزرگ جنگ های جهانی اول و دوم و حملات یازدهم سپتامبر سال دوهزار و یک سربلند بیرون آمد. اما حالا کرونا، بزرگترین چالش فراروی آن شده است. استرند چهار ماه بسته بود و مشکلات مالی فراوانی پیدا کرد.

نانسی باس ویدن صاحب کتابفروشی استرند می گوید: برای من دردناک بود. احساس تنهایی شدیدی می کردم و نمیدونستم چیکار باید بکنم. تصمیم گرفتم نامه ای صمیمانه به مشتریان همیشگی و دوستانم بنویسم. تنها درخواستی که کردم این بود که هدایای تعطیلات تون رو از ما بخرین.

سه ساعت بعد از انتشار این نامه، بر اثر هجوم درخواست های آنلاین مشتریان، وبسایت خراب شد. همزمان بیست و پنج هزار سفارش داده شده بود. قبل از کووید نهایتا روزی ۳۰۰ تا سفارش داشتند.

نانسی باس ویدن: یه خانم از برانکس، صد و نود و هفت تا کتاب سفارش داد. داوطلبانی هم بودند که برای مهمانی هاشون، هدیه کارت اعتباری پونصد دلاری خریدند.

بخش بسته بندی نمی توانست سونامی سفارشات را مدیریت کند. ویدن هم به آنها پیوست.

حجم عظیم سفارشات فقط از طریق آنلاین انجام نمی شد. صف طویلی از مشتریان در بیرون از کتاب فروشی تشکیل شد که همه برای خریدن کتاب آمده بودند.

نانسی می گوید که این کتاب فروشی به لطف مشتریان زنده خواهد ماند. هرچند ممکن است پاندمی کرونا، چند ماه دیگر هم دوام داشته باشد.

XS
SM
MD
LG