لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۰۷

تحقیقات دادستانی پایتخت آرژانتین درباره مرگ مارادونا؛ احضار پزشک


پرونده پزشکی دیه گو آرماندو مارادونا در اختیار مقامات قضایی آرژانتین قرار گرفت و‌گفته می‌شود دکتر لئوپولدو لوکه، جراح مغز و اعصاب نیز، برای ادای توضیحات فراخوانده می‌شود.

در حالیکه دکتر لوکه مسئولیت مرگ مارادونا را بر عهده نگرفته، دادگستری آرژانتین با انتشار بیانیه ای تاکید کرده که به دنبال کشف حقیقت و دلیل مرگ اسطوره فوتبال است.

طبق اعلام دادستانی بوئنوس آیرس، دستور بازرسی از دفترپزشک مارادنا، که دوستی نزدیکی هم با او داشته، توسط قاضی دادگاه سان ایسیدرو در حومه پایتخت، صادر شده است.

با حکم تفتیش خانه و کلینیک این پزشک ۳۹ ساله، پرونده های پزشکی مارادونا ضبط شد اما دکتر لوکه که در نشست خبری با چشم‌های اشکبار سخن می‌گفت از خستگی روانی اسطوره فوتبال آرژانتین پرده برداشت.

پزشک جراح مارادونا گفت: «دیگو خسته بود، او از مارادونا بودن خسته شده بود. دیگو سرکش‌ترین فرد، مستقل‌ترین و خودرای‌ترین آدمی بود که تاکنون ملاقات کرده ام. او برای همه چیز تصمیم گرفت. من همیشه فقط سعی کردم از او حمایت کنم.»

دفتر دادستانی هیچ اطلاعاتی در مورد آنچه باعث تحقیقات از دکتر لوکه شده، ارائه نداده، اما رسانه های آرژانتین خبر دادند که این بازرسی ها، به درخواست فرزندان مارادونا یعنی دالما و جیانا انجام شد.

دختران وی از دادگاه خواسته اند داروهایی که لوکه و کادر پزشکی‌اش در چند ماه اخیر به پدرشان داده‌اند، بررسی شوند. مارادونا توسط دکتر لوکه تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت ولی وی به دلیل حمله قلبی درگذشت. وکیل مارادونا ، ماتیاس مورلا نیز با انتقاد از آنچه او واکنش کند خدمات اورژانس از آن نام‌ برد، خواستار تحقیق کامل در مورد شرایط مرگ اسطوره فوتبال شد.

مارادونا سالها با آسیبهای ناشی از زیاده روی در مصرف مشروبات الکلی و سوء مصرف مواد مخدر دست و‌پنجه کرد.

XS
SM
MD
LG