لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۲۸

۱۸ درصد از بلیط‌های فروخته شده المپیک توکیو پس داده شد؛ آینده نامعلوم حضور هواداران


بیش از ۸۰۰ هزار بلیط بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو پس داده شد. به گزارش کمیته برگزاری بازیها، دارندگان حدود ۱۸ درصد از بلیط های فروخته شده در ژاپن درخواست بازپرداخت پول خود را داده اند. پس از تعویق یکساله بازیها ناشی از همه گیری کرونا، کمیته برگزاری اعلام کرد به دارندگان بلیط در ژاپن این فرصت داده شد که با بازگرداندن بلیط ها، پول خود را پس بگیرند.

در اطلاعیه این کمیته آمده: از مجموع ۴میلیون و ۴۵۰ هزار بلیط فروخته شده در جریان قرعه کشی داخلی، درخواست بازپرداخت تقریباً ۸۱۰ هزار بلیط دریافت شده است.

بازپرداخت وجه بلیط‌هایی که طی دهم آبان ماه تا دهم آذرماه سالجاری پس فرستاده شده اند در دی ماه انجام میپذیرد.

به رغم تغییر زمان و ‌روز بازیها، بلیط هایی که قبلاً برای تابستان ۲۰۲۰ خریداری شده اند و اکنون قرار است در تابستان ۲۰۲۱ برگزار شود، برای رویدادها و‌مسابقات برنامه ریزی شده معتبر خواهند بود. این درحالیست که هنوز مشخص نیست هواداران اجازه حضور در ورزشگاه ها را داشته باشند.

سازمان دهندگان اعلام کرده اند که در مورد حضور تماشاگران و هواداران المپیک در سالن ها و‌استادیوم های ورزشی، بهار سال آینده تصمیم گیری خواهند کرد. درهمین حال، نظرسنجی ها در ژاپن نشان میدهد که به دلیل کرونا و هزینه های روز افزون، حمایت عمومی از برگزاری المپیک رو‌به کاهش است.

در جریان سفر اخیر توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک به توکیو عده ای با تجمع مقابل فرمانداری توکیو، صدای مخالفت خود با برگزاری المپیک رابه گوش باخ رساندند. دولت ژاپن، کمیته برگزاری و آی او‌سی، همواره اعلام کرده اند که قصد دارند المپیک را در تاریخ تعیین شده یعنی در ۲۳ ژوئیه سال آینده افتتاح کنند.

XS
SM
MD
LG