لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۱۴:۰۹

تجمعات دانشجويان و فعالين حقوق كارگری در حمايت از كارگران معترض نیشکر هفت تپه


جلسه هیات تصميم گيرنده تعیین تکلیف مالکیت مجموعه بزرگ نیشکر هفت تپه همزمان با تجمعات دانشجويان و فعالين حقوق كارگري در حمايت از كارگران هفت تپه در مقابل ساختمان وزارت دادگستري بدون حصول نتيجه مشخصي پايان يافت.

منابع خبري فعال در حوزه كارگران وكانال تلگرامي هفت تپه خبر داده اند، گفتگوهاي در رابطه با خلع يد كارفرما و صاحب هفت تپه انجام شده و راي با تكميل شدن پرونده و بررسي جزييات در جلسه آتي صادر خواهد شد.

منابع خبري كارگران همچنين گزارش داده اند كه بيش از سي تشکل صنفي، دانشجويي، كارگران از كار بيكارشده و بازنشستگان با انتشار بیانیه اي از فراخوان کارگران نیشکر هفت تپه در فضاي حقيقي و دعوت به كارزار توييتري اسماعیل بخشی كه همه را به كمپين هشتگ ( خلع يد يك كلام والسلام) دعوت كرده بود، حمایت کردند.

آنها ضمن حمايت از كارگران و اعتراض به آنچه که تبعیض واستثمار خوانده اند نوشته اند؛ هفت‌تپه پایتخت اعتصاب جهان و طنین فریاد اداره شورایی در کل جامعه ایران است

اعتصابات و اعتراضات مداوم كارگران هفت تپه دست كم در سه سال گذشته تا جايي پيش رفت كه نایب رئیس مجلس در اوايل پاييز امسال، از حل مشكل نيشكر هفت تپه در يك ماه و نيم خبر داد. اما اين وعده ها تاكنون راه به جايي نبرده است

XS
SM
MD
LG