لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۰:۱۷

فیلمی از تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی ایلام و اراک؛ ما را سرکار نگذارید


بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشرشده در شبكه هاي اجتماعی، بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و مراکز استان‌های خراسان شمالي و رضوي، خوزستان، لرستان،‌ گیلان، یزد وایلام، در مقابل ساختمان‌های اداری تجمعات اعتراضي برپا كرده و با سردادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهایی، نسبت به بی‌توجهی مقامات به مطالبات صنفی خود، دست به اعتراض زدند.

بنا به همین گزارش ها در تهران، ده ها نفر از بازنشستگان معترض در مقابل ساختمان مجلس، خواستار توجه نمايندگان و اصحاب رسانه به دليل اعتراض و نوع مطالبات شان شدند.

معترضان با كنايه به شعار معروف اصولگرايان و تندروهاي حكومتي مبني بر اينكه، انرژي هسته اي،حق مسلم آنهاست، فرياد مي زدند، بهبود شرايط زندگي، حق مسلم‌شان است. آنها به حقوق شان كه بر اساس پايين ترين حداقل دستمزد مصوبه شوراي عالي كار، تعيين شده معترض‌اند و مي‌گويند، كفاف زندگي شان را نمي دهد.

آنها همچنين گفته اند، دو نامه جداگانه به رییس مجلس و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی فرستاده اند اما پاسخي نگرفته اند. كنشگران مدني ضمن حمايت از اين بازنشستگان، نگراني خود از تجمعات در زمان بحران كرونا را نيز گوشزد كرده اند. اما اتحادسراسری بازنشستگان ایران در بيانيه خود نوشته ، درخواست بازنشستگان برای تجمع خیابانی علاوه بر نشان شجاعت و دلیری بازنشستگان شریف مملکت،‌ نشان جان‌به‌لب رسیدن آن‌ها تحت فشارهزینه‌های سرسام‌آور تورمی است.

XS
SM
MD
LG