لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۳:۳۶

هند برای اجرای برنامه واکسیناسیون سراسری ویروس کرونا آماده می‌شود


در هند مقامات آماده می‌شوند تا برنامه واکسیناسیون سراسری را برای پیکار با بیماری تنفسی همه گیر کووید-۱۹ ناشی از ویروس مرگبار کرونا براه بیاندازند.

وزارت بهداشت هند در بیانیه ای اعلام کرد که در راستای آمادگی برای این اقدام در یک آزمون سراسری اطلاعات مرتبط با نظارت بر تحویل واکسن و وضعیت ذخیره آن در سرمای زیر صفر و تدارکات حمل و نقل آن را گردآوری می کند.

یک روز پیش از آن نیز یک هیئت از کارشناسان برگزیده دولت هند در یک نشست نامه‌های درخواستی دو کاندیدای بالقوه برای تولید واکسن را بررسی کرد. دانشگاه آکسفورد انگلستان و شرکت داروسازی آسترا زِنِکا، مستقر در بریتانیا، خواستار توزیع و تزریق واکسن تولیدی مشترک شان میان مردم هند هستند. واکسیناسیون شهروندان آن کشور در پی تأیید رسمی واکسن آغاز می‌شود.

دولت در نظر دارد در نخستین مرحله ۳۰۰ میلیون داوطلب – شامل کارکنان خدمات پزشکی و امدادگران، ماموران پلیس و سربازان ارتش، افراد گرفتار شرایط جسمی نامناسب، و شهروندان ۵۰ ساله به بالا – را واکسینه کند. انتظار می رود اتکای اولیه بر واکسن تولیدی مؤسسه سِرُم هند باشد. این موسسه، که بزرگترین شرکت سازنده واکسن در جهان است، با شرکت داروسازی آسترا زِنِکا قراردادی بسته است که بر اساس آن، یک میلیارد دُز واکسن برای کشورهای در حال توسعه – از جمله، هند – تولید خواهد شد.

XS
SM
MD
LG